Festival historického šermu, hudby, tanca a remesiel

Apríl 2011 / Prečítané 1863 krát
   Počas víkendu 21. - 22. mája sa uskutoční na hrade Červený Kameň Festival historického šermu, hudby, tanca a remesiel. Podujatie organizujú Hrad Červený Kameň a občianske združenie Argyll. Festival bude pre návštevníkov vhodnou príležitosťou na aktívny relax v prírode, hlavne pre rodiny s deťmi, avšak na svoje si prídu aj iné vekové kategórie.
   Na hlavnom pódiu budú už tradične čakať bojové a divadelné vystúpenia historického šermu v podaní domácich i zahraničných šermiarskych skupín, prezentácie lukostreľby i skupiny Bludní rytieri s delostreleckým arzenálom. Skupiny Roc´hann, Vŕbovské vŕby a iné ponúknu historickú hudbu. Predstaví sa aj tanečná skupina Galthhilion a ďalší tanečníci. Nočné pódium ovládne orientálny program, ktorý odštartujú brušné tanečnice. Ďalej vystúpi fakírske duo Aratron Aspis, hudobná skupina Rust2dust a bude aj špeciálna pyroshow.
   Neďaleko hlavného pódia bude streľba z luku a kuše, budú predstavené strelné a vrhacie zbrane, dobové vojenské tábory a bude možné prejsť sa starobylým jarmokom. Bohatý program je pripravený pre deti. Zabezpečené budú stánky s cigánskou pečienkou, grilovanými pochúťkami aj stredovekými pekárskymi špecialitami či tradičnými nápojmi ako kvas a medovina. Program začína o 10.00 hod. Viac informácií o podujatí na www.festivalcervenykamen.sk
 

Ohodnoťte článok: