Útok na mestského policajta

Apríl 2011 / Prečítané 1920 krát
   Začiatkom apríla aj v celoštátnych médiách rezonovala správa o fyzickom napadnutí pezinského mestského policajta. O prípade nás bližšie informoval por. Mgr. Miloslav Billa, zástupca náčelníka Mestskej polície v Pezinku:
„Dňa 2. apríla o 4.50 hod. zistila hliadka mestskej polície narušovanie verejného poriadku skupinou mladých ľudí na Farskej ulici v Pezinku. Policajti skupinu upozornili na nevhodné správanie, pričom sa jeden z mužov začal správať obzvlášť hrubo. Najskôr verbálne a potom aj fyzicky napadol príslušníka MsP. Policajt použil voči narušiteľovi verejného poriadku donucovacie prostriedky, avšak počas uvedených úkonov došlo u policajta k závažnému poraneniu dolnej končatiny, ktoré mu aktívnym útokom spôsobil páchateľ. Pokračujúci útok páchateľa prerušil až zásah kolegyne zraneného policajta. Páchateľ strávil následujúce hodiny na policajnej stanici, kde boli voči nemu začaté procesné úkony pre podozrenie zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa. Zranený policajt bol prevezený pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci do nemocnice v Bratislave, kde sa podrobil operácii dolnej končatiny.
Dvadsaťdvaročnému Matúšovi J. z Pezinka, ktorý je polícii známy už z minulosti, hrozí za tento skutok odňatie slobody v trvaní 3 až 8 rokov.“
   Doba liečby policajta sa predpokladá asi 6 mesiacov. Okrem samotného trestu možno teda očakávať vymáhanie nie malých nákladov za liečbu ako aj za ujmu na zdraví. 
 
(mo)