AD: Mestská polícia rieši priestupky psíčkarov

Apríl 2011 / Prečítané 1692 krát
   Do redakcie sme dostali dlhý list čitateľa Patrika Špaňa, ktorý reagoval na článok Mestská polícia rieši priestupky psíčkarov, ktorý sme uverejnili v marcovom čísle. Z listu vyberáme:
„Som majiteľom psa zlatého retrievra. platím dane a výkaly dvíham. Tento pes je rasy, ktorá miluje deti. V našom okolí má detských kamarátov, s ktorými sa hrá. Nevidím dôvod, prečo by môj pes nemohol behať voľne, keď nie je pre svoje okolie nebezpečný. Za to sa viem stopercentne zaručiť.
   Na margo psích výbehov. Bol si niekto z mesta tieto výbehy pozrieť? Tam pustiť psa vybehať sa? Ani si neviete predstaviť, koľkokrát si tam môj pes poranil nohu na skle či konzerve. Zaplatí mi mesto liečbu? Keby tam niektorí nespratníci nevynášali odpad, tak tam psíčkari isto radi budú chodiť.
   Prečo majitelia psov, ktorí ich majú v dome, platia nižšiu daň, keď, dovolím si tvrdiť, sú omnoho nedisciplinovanejší a hlavne nedvíhajú výkaly. Platia menšie dane, lebo sa zrejme ráta s tým, že ich pes vykonáva potrebu na dvore ich domu. Ale majitelia týchto psov si nechcú nechať zašpiniť dvor, preto vypustia psa na verejné priestranstvo. Myslíte si, že dvíhajú výkaly? Mám to odsledované a mesto som na to už upozorňoval aj s určením miesta, kde sa to deje. Preto žiadam mesto, aby toto zvážilo a prehodnotilo dane za psa.
   Pri našej bytovke sú premnožené mačky, ktoré obyvatelia kŕmia zbytkami jedál. Vidieť tiež túlavé psy. Nik sa o ne nestará, nikto to nerieši. Tiež môžu byť nebezpečné, šíriť choroby a znečisťovať mesto. Raz som takéhoto psa zadržal, zavolal som políciu a povedali mi, že si nevedia s tým pomôcť. Žiadam mesto, aby sa aj o toto staralo, nielen o zisk z daní.
   Tiež súhlasím a žiadam, aby mesto sprísnilo kontrolu psíčkarov, či odstraňujú výkaly. "