Zapojte sa do charitatívnej finančnej zbierky DEŇ NARCISOV

Marec 2011 / Prečítané 1286 krát
   Opäť sa blíži ten deň v roku, kedy ľudia pripnutím žltého kvietku narcisu vyjadria spolupatričnosť, pomoc i nádej. A práve tento deň umožní Lige proti rakovine prostredníctvom vás pomáhať celý rok.
   DEŇ NARCISOV je v tomto roku výnimočný. Dôvodom je, že sa koná už 15. ročník tejto jedinej verejno-prospešnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine. Konať sa bude vo veľkých mestách i v malých obciach po Slovensku v piatok 15. apríla.
   Už od ranných hodín, ale i počas celého dňa, stretnete dobrovoľníkov LPR, ktorí vás oslovia, ponúknu edukačný letáčik a narcis – symbol jari a nádeje. Dobrovoľníci LPR sú označení identifikátormi, vďaka ktorým ich ľahko rozpoznáte. Identifikátory sa každý rok menia, aby neboli zneužité a napodobňované, všímajte si ich.
   Deň narcisov je možné podporiť viacerými spôsobmi:
- dobrovoľným finančným príspevkom na účet zbierky č. 2629740400/1100;
- dobrovoľným finančným príspevkom do pokladničiek dobrovoľníkov priamo v deň zbierky – 15. apríla 2011;
- zaslaním prázdnej SMS* na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov v termíne od 4. do 18. apríla 2011.
* Cena jednej SMS je 2 €. Operátori odvedú na zbierku celú túto sumu a samotné zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú.
Vyzbierané finančné prostriedky vracia Liga proti rakovine späť verejnosti vo forme financovania a realizovania vlastných programov a projektov na podporu onkologických pacientov i širokej verejnosti, ku ktorým predovšetkým patria: Centrá pomoci Ligy proti rakovine v Bratislave, Košiciach a v Martine, Linka pomoci a poradenská služba, ubytovacie zariadenie pre rodičov hospitalizovaných detských onkologických pacientov v Bratislave a Košiciach, rekondičné pobyty pre dospelých onkologických pacientov, edukačné a informačné materiály pre širokú verejnosť, vzdelávanie mladej generácie v oblasti prevencie vo forme projektu Onkologická výchova, tábory pre detských onkologických pacientov realizované spolu s Klubom Detskej Nádeje.
Nezabudnuteľná je však aj podpora zdravotníckych a nemocničných zariadení, hospicov či paliatívnych oddelení nemocníc prostredníctvom financií venovaných na nevyhnutné prístrojové vybavenie i podpora klinických a výskumných projektov.
Súčasťou Dňa narcisov bude 15. apríla o 15.15 hod. na námestí pred Euroveou v Bratislave Ďakovný koncert Dňa narcisov. Jeho cieľom je verejnosti poďakovať za dlhoročnú podporu a dôveru Lige proti rakovine, vďaka ktorej môže realizovať všetky projekty a programy pre onkologických pacientov, prinášať každý rok nové možnosti podpory a zároveň pôsobiť v oblasti prevencie. Ak prídete na koncert – tešiť sa môžete na: Nelu Pociskovú, Zdenku Prednú, Roba Grigorova, Martina Chodúra, Mariána Bangu, Desmod, Matúša Pyšného, The Pastels, Spojár i tanečnú skupinu Chica Rica. Spolu s umelcami vám v mene Ligy proti rakovine za prejavenú dôveru a podporu poďakujú moderátori Lucia Hablovičová a Richard Vrablec.
V našom meste organizačne zbierku Dňa narcisov zabezpečuje klub Venuša so sídlom v Pezinku za výdatnej pomoci spolupracovníkov – študentov obchodnej akadémie, gymnázia a stredného odborného učilišťa.
Zaroveň sa do zbierky zapájajú aj žiaci základných škôl v Pezinku ako aj z obcí Limbach, Viničné, Slovenský Grob a Horné Orešany.
Veríme, že sa obyvatelia, tak ako v minulých rokoch , pripoja k ostaným obyvateľom Slovenska a pomôžu dobrej veci. Je to jediná charitatívna zbierka, ktorú poriada Liga proti rakovine SR za účelom pomoci onkologickým pacientom a ich rodinám.
Ďakujeme za prejavenú dôveru. Stretneme sa v uliciach Pezinka i v okolitých obciach.
 
Anna Štilhammerová,  Klub Venuša Pezinok
 

Ohodnoťte článok: