Preventívno-bezpečnostná akcia polície

Marec 2011 / Prečítané 1404 krát
Policajti so zadržovanou osobou pri nočnej bezpečnostnej akcii. Foto kamerový systém MsP   V piatok 25. februára v nočných hodinách sa uskutočnila preventívno-bezpečnostná akcia v súčinnosti zložiek Policajného zboru SR a Mestskej polície v Pezinku. Zameraná bola na kontrolu dodržiavania zákazu predaja, podávania a požívania alkoholických nápojov osobami mladšími ako 18 rokov a zisťovanie trestných činov nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Počas akcie policajti skontrolovali sedem pezinských prevádzok reštauračného a pohostinského charakteru.

Policajti so zadržovanou osobou pri nočnej bezpečnostnej akcii. Foto kamerový systém MsP

V jednej z prevádzok bola zistená prítomnosť osoby na ktorú vydal Okresný súd v Pezinku príkaz na zatknutie. Táto osoba bola eskortovaná do cely policajného zadržania v Bratislave. Ďalšie dve osoby boli predvedené na Obvodné oddelenie PZ v Pezinku pre podozrenie z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.
   U 20 mladistvých osôb bola vykonaná dychová skúška na požitie alkoholických nápojov, pričom u piatich sa potvrdilo, že požili alkohol. Zistené priestupky na úseku ochrany pred alkoholizmom sú v štádiu objasňovania. Jedna osoba bola predvedená na OO PZ Pezinok za účelom zistenia totožnosti.
   Podobné preventívno-bezpečnostné akcie budú policajti vykonávať aj v budúcnosti.
 
Mgr. Miloslav Bila, Zástupca náčelníka MsP

Ohodnoťte článok: