Prvým jarným súperom bol Slovan

Marec 2011 / Prečítané 1239 krát
   Futbalisti opäť ovládli trávniky štadiónov, začala sa jarná časť majstrovských súťaží. V polovici marca začali odvetné súboje aj v 2. lige Západ, kde štartuje tiež pezinský PŠC. Cez zimnú prestávku v tomto našom najväčšom futbalovom klube, ktorý je nováčikom v druholigovej súťaži, najviac mysleli na záchranu. Ľudia, ktorým na futbale v Pezinku záleží, nechcú pripustiť, aby sa zopakoval scenár spred troch rokov, kedy sa PŠC už po roku z tejto súťaže „porúčal“.
   Boli sme veľmi zvedaví, ako naši chlapci začnú napĺňať rozhodne nie ľahkú úlohu, pretože po jeseni im patrila štrnásta priečka, s minimálnym odstupom od mužstiev zo spodku tabuľky. Od posledného bratislavského Slovana ich delili len dva body. A práve tohto súpera hostili hneď v prvom jarnom kole.
   Zverenci Mariána Tíbenského boli v tomto súboji úspešní, nielenže vyhrali 1:0, ale boli aj lepším mužstvom. Naše víťazstvo sa však nerodilo ľahko, súper hral s dobre zabezpečenou obranou, mal tiež dobrého brankára. V našom tíme, ktorý v jesennej časti mal dosť veľké problémy v ofenzíve s využívaním gólových šancí, sa sľubne uviedli noví hráči. Strelcom gólu bol Buchel, zimná posila zo Šamorína.
   V druhom jarnom kole cestovali naši futbalisti na pôdu rovnako nováčika súťaže - do Nového Mesta nad Váhom. Aj keď dosiahli cennú remízu 2:2, mohli si odniesť z Považia všetky tri body. Do polčasu viedli 2:0 gólmi Saniho (posila z Nigeru) a Buchela. Super doťahoval gólmi zo 64. a 82. min. (pokutový kop). Domáci hrali od 67. min. bez Gardiana.
   Najbližším súperom našich futbalistov bude FK Rača (26. 3. o 15.00 hod.na štadióne PŠC).
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: