Cesty hráčov mariáša povedú do Pezinka

Február 2011 / Prečítané 1850 krát
   Ako už tradične po niekoľko rokov, Mariášový klub Pezinok žije v tomto období prípravami na domáci vrchol sezóny, ktorým je azda najobľúbenejší regionálny turnaj – Otvorené majstrovstvá okresu Pezinok vo volenom mariáši. Podujatie, ktoré vstupuje do svojho 6. ročníka a na ktoré pravidelne prichádza elita mariášovej hry z rôznych končín Slovenska, prešlo svojím vývojom. Z malej akcie pre kamarátov sa stal, čo do počtu hráčov, jeden z najväčších regionálnych turnajov na Slovensku.
   Turnaj sa uskutoční v Spoločenskej sále pezinského Domu kultúry na Holubyho ulici. Hrať sa bude hra „pod sto, nad sto“, 5 – centový, červeň drahší. Turnaj je vypísaný na 5 kôl po 50 minút. Zápis hráčov bude v čase od 7,45 do cca 9.15 hod. priamo v mieste podujatia. Zápisné je 12 eur. V cene zápisného sú raňajky, desiata, obed a olovrant. A keďže sme mesto vinárov a vinohradníkov, nejaké to „deco“ sa tiež nájde. Najúspešnejších hráčov v turnaji čaká množstvo cien. Prví traja budú ohodnotení finančne, pre ďalších 60 hráčov budú pripravené vecné ceny – balíčky s produktami našich sponzorov, renomovaných vinárskych firiem z Pezinka a okolia.
   Mariášový klub Pezinok vznikol v roku 2004, o tri roky neskôr sa stal občianskym združením a začiatkom tohto roka vstúpil už do štvrtej sezóny svojho pôsobenia v Slovenskej mariášovej lige. Po dvoch rokoch oťukávania prišli úspechy v podobe dvoch individuálnych víťazstiev na extraligových turnajoch (Pavol Rariga v Trenčíne a Vladimír Krchnák v Žiline) a dvoch tretích miest Antona Jurkoviča v Košiciach a Kysuckom Novom Meste. V súťaži družstiev sme napriek očakávaniam obsadili až 16. priečku a nepodarilo sa nám splniť kritériá pre usporiadanie extraligového turnaja, ktorý môžu organizovať iba kluby umiestnené do 12. miesta. Tento cieľ chceme dosiahnuť v tomto roku, kedy sme posilnení o niekoľkých ostrieľaných borcov. Už v úvode sme potvrdili svoje kvality piatym miestom na turnaji v Trenčíne.
   V našom klube je registrovaných 22 hráčov, ktorí sa okrem extraligy pravidelne zúčastňujú turnajov v okolí, napr. Záhoráckej mariášovej ligy, kde A. Jurkovič obhajuje minuloročné prvenstvo.
   Mariášový klub touto cestou ďakuje sponzorom za spoluprácu ako aj Pezinskému kultúrnemu centru za ochotu pomôcť pri organizovaní turnaja. Vďaka za pomoc patrí aj primátorovi Oliverovi Solgovi, Jánovi Halgašovi, Jánovi Semancovi, Petre Orosziovej, Ludvikovi Jarošovi a mnohým ďalším, ktorí spolu s nami píšu históriu pezinského mariášového turnaja.
 
Ing. Michal Pitoňák, Ing. JaroslavChrapko
 

Ohodnoťte článok: