Vianočný futbalový turnaj žiakov

Január 2011 / Prečítané 1719 krát
Žiaci PŠC Pezinok pri prijatí na radnici.   Športová hala SOU na Komenského ulici patrila v sobotu 18. decembra mladým futbalovým nádejám. Pod záštitou primátora Pezinka Olivera Solgu a v spolupráci s PŠC Pezinok sa tu konal kvalitne obsadený medzinárodný žiacky turnaj. O pohár bojovali družstvá z partnerských miest Mosonmagyaróvár ( Maďarsko) a Mladá Boleslav ( Česká republika), ďalej zo Spartaka Trnava, výberu ObFZ a dievčatá zo Slovana Bratislava. Turnaj komentoval športový komentátor Ľuboš Hlavena. V príjemnej predvianočnej atmosfére mali diváci možnosť vidieť množstvo neopakovateľných detských športových výkonov.
   V kategórii do 10 rokov si víťaznú trofej odniesli hráči Mosonmagyaróváru. Druhí skončili Mladoboleslavčania a tretí Pezinčania. V kategórii do 12 rokov sa z víťazstva radovali mladší žiaci domáceho PŠC Pezinok na čele s najlepším strelcom turnaja Dávidom Gašparovičom. Na druhej priečke sa umiestnili hráči Mladej Boleslavi pred dievčatami Slovana, ktoré boli príjemným oživením turnaja.
   Podujatie sa organizátorom veľmi vydarilo, vďaka patrí hlavne firme Víno Matyšák, ktorá zabezpečila bohaté občerstvenie, ale i všetkým rodičom a dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na príprave. Organizátori si veľmi vážia aj pomoc primátora Olivera Solgu, ktorý už tradične podporuje mládežnícky futbal. Dňa 18. januára 2011 prijal na radnici víťazné družstvo vianočného turnaja – žiakov PŠC Pezinok. Mladí futbalisti spolu s trénerom Marošom Skovajsom poďakovali primátorovi za výraznú podporu a odovzdali mu pamätné DVD a tričko s fotografiou a podpismi hráčov.
 

Ohodnoťte článok: