Predvianočné krásne zážitky so Šafranom

Január 2011 / Prečítané 2176 krát
   Obdobie vianočných sviatkov je už za nami, ale ešte v nás doznievajú krásne zážitky z tohto obdobia. Nádherné chvíle nám pripravil seniorský súbor ŠAFRAN, ktorý svojimi vystúpeniami dokázal, že seniori stále vedia rozdávať lásku a radosť.
   Krásne boli pesničky, veršíky a hovorené slovo, ktorými oblažovali dušu divákov. V predvianočnom období vystúpili pre pacientov v Pinelovej nemocnici, pre obyvateľov Penziónu na Hrnčiarskej ulici a aj na vianočnom posedení dôchodcov v novom Dennom centre na Kollárovej ulici. Krásny koncert pripravili v spolupráci s Pezinským kultúrnym centrom pred Vianocami v malej sále Domu kultúry. Vystúpenie malo veľký úspech, pesničky v ich podaní sa páčili a publikum si s nimi aj zaspievalo.
   V programe účinkovali: Ružena Cíferská, Ing.Eva Frťalová, Marta Guštafíková, Anna Hološková, Alžbeta Jedličková, Antonín Jedlička, Vierka Komendová, Ing. Miroslav Kosa, Ing. Ladislav Kňazovický, Šárka Lefnerová, Ján Lunák, Božena Mrkevčíková, Mgr. Mária Miškeriková, Eman Penák, Miroslav Sedlák, Alojz Sloboda, Elena Skovajsová, Pavol Skovajsa, Hilda Strapáková, Mária Urbanová, Jarka Wagnerová, Ing. František Wagner, Mgr. Mária Turňová – dirigentka, Ing. Jozef Turňa – hudobný sprievod.
   Šafran – je seniorský zmiešaný spevácky zbor, ktorý vznikol pri Klube dôchodcov na Sládkovičovej ulici. Existuje už 5 rokov. V súčasnosti ho vedie Mgr. Mária Turňová, bývalá sólistka opery Slovenského národného divadla v Bratislave a pod jej vedením už naštudovali rôznorodý repertoár. Okrem ľudových pesničiek spievajú aj obľúbené é známe melódie.
  Ďakujeme za krásne zážitky z ich vystúpení a do nového roku im želáme veľa zdravia, úspechov a chuti do spevu.
 
Mária Konečná