Pezinské vínne pivnice 2011

Január 2011 / Prečítané 1894 krát
   Občianske združenie Museum Vinorum v spolupráci so svojimi partnermi, Malokarpatským múzeom v Pezinku, mestom Pezinok a Združením pezinských vinohradníkov a vinárov (ZPVV) po roku opäť pripravuje tretí ročník podujatia Pezinské vínne pivnice 2011. Ten sa uskutoční v sobotu, dňa 12. februára 2011, v čase od 12.00 do 21.00 h. V tento deň otvoria domáci vinári, členovia ZPVV a vybraní hostia z blízkych okolitých obcí svoje pivnice, prevádzky či stanovištia a ponúknu svoje vína na ochutnávku. Každoročne pre väčšiu atraktivitu a zaujímavé porovnanie pozývame aj pár vinárov z iných vinohradníckych oblastí a tento rok nebude výnimkou. Výnimku však veľmi radi robíme v prípade nášho špeciálneho hosťa z Modry, ktorý iste príjemne prekvapí.
   V jednom známom francúzskom prísloví sa okrem iného hovorí, že osudom vína je ročník. Ten posledný všetkým opäť raz pripomenul, že hlavným hráčom, napriek aplikácii stále modernejšej technológie a nových vedeckých poznatkov, ostáva príroda. Nadpriemerné zrážky, ľadovec, výrazný tlak chorôb, menej slnečných dní a napokon zver prispeli k tomu, že obzvlášť k Pezinku a jeho najbližšiemu okoliu nebol vinohradnícky osud veľmi zhovievavý a oberačka mala na mnohých miestach veľmi rýchly priebeh. Napriek všeobecnej skepse sa však ukazuje, že biele vína z našej oblasti by mali byť krásne ovocné, rezké a oplývať vôňami, aj keď ich telo je tenšie. Vďaka nízkym minuloročným výnosom však konečne výraznejšie prehovoria aj staršie vína, obzvlášť červené z ročníka 2009, a naučíme sa tak azda piť a vychutnávať vína, ktoré sa pomaly ešte len teraz blížia k svojmu skutočnému potenciálu. Všetko zlé je tak na niečo aj dobré. Či je to pravda, môžete napokon posúdiť sami...
   Vstupenka na podujatie stojí 25, - €. Tvorí ju degustačný pohárik s logom, taštička na jeho pohodlné nosenie, dva bonusové lístky a Sprievodca degustátora. Jej cenu sme sa aj napriek rastúcim nákladom rozhodli ponechať nezmenenú, rovnako ako aj dva voľné bonusové lístky v hodnote á 5,- € (spolu 10,-€) na nákup vína, ktoré vás najviac oslovilo. Chceme tak ponechať toto podujatie dostupné a budeme radi, keď kúpou vína radšej podporíte slovenských, malokarpatských a najmä pezinských vinárov. Všetci návštevníci s platnou vstupenkou majú možnosť bezplatne ochutnať vzorky všetkých ponúkaných vín.
   Jednotlivé zastávky sú umiestnené v širšom centre nášho starobylého vinohradníckeho mesta, preto môžete spojiť vínnu turistiku s jeho pešou prehliadkou či ochutnávkou gastronomických špecialít. Získate tak jedinečný zážitok a zažijete atmosféru, ktorá sa stáva v Pezinku pred sviatkom sv. Valentína pomaly tradičnou. Sme tomu veľmi radi.
   Pretože kapacita pivníc je obmedzená, do predaja bol daný limitovaný počet vstupeniek. Bližšie informácie o rezervácii a kúpe vstupeniek nájdete na www.pvp.sk , resp. na tel. čísle 0911 400 495. Rovnako si vstupenky môžete zakúpiť osobne v Malokarpatskom múzeu v Pezinku, M. R. Štefánika 4. Využite preto túto možnosť čo najskôr. Tešíme sa na stretnutie v sobotu, 12. februára 2011.
 
Martin Hrubala
 

Ohodnoťte článok: