Podporili zaujímavé aktivity

December 2010 / Prečítané 1749 krát
  V poslednom tohtoročnom grantovom kole prerozdelila REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia viac než 2 tisíc eur na zaujímavé aktivity obyvateľov Pezinka a okolia.
   Grantová komisia na svojom zasadnutí 28. októbra podporila ďalšie nápady obyvateľov, ktorými chcú ozvláštniť či zlepšiť nielen svoj život. Na realizáciu siedmich rozmanitých myšlienok bolo vyčlenených 2007 eur. Z Pezinka bolo podporených šesť nápadov.
   Mladí ľudia využívajúci Centrum voľného času sa už v blízkom čase môžu tešiť na obnovenú čajovňu, v ktorej sa budú môcť stretávať, angažovať či rozvíjať svoje zručnost a schopnosti v tvorivom prostredí. Tvorivosti hranice nekladie ani Psychiatrická nemocnica P. Pinela. Svojim súčasným i bývalým pacientom umožní vyskúšať si umenie drotárov a práce s hlinou v tzv. ergo terapeutických dielňach. Občianske združenie Dotyk, združujúce psychosociálne postihnuté osoby, vďaka podpore nadácie REVIA pripravuje pre svojich členov zaujímavé aktivity. Klubovňa 61. zboru skautov – Modrý oblak z Pezinka sa stane dejiskom kreatívnych popoludní s tvorivými dielňami podporujúcimi rozvíjanie zručností či tvorivosti mladých ľudí. O svoje skúsenosti s čarom a tajomstvom fyziky sa Tatiana Sroková podelí s mladými ľuďmi, u ktorých sa pokúsi vyvolať chuť pátrať po príčinách rôznych javov, vyskúšať si, ako veci fungujú a prezentovať zistené výsledky v prírodovednom vzdelávacom projekte Vyskúšaj si to sám. Vďaka obrazovej publikácii Pezinské motívy z dielne pracovníkov Mestského múzea v Pezinku si budú môcť záujemcovia prezrieť Pezinok zo 60-tych rokov 20. storočia.
   Ak aj vy máte myšlienky y nápady na realizáciu zaujímavých podujatí či činností v roku 2011, kontaktujte kanceláriu nadácie.
 
(revia)
 

Ohodnoťte článok: