Úspešná motoristická sezóna

December 2010 / Prečítané 2183 krát
Pretekári AK pezinok  Na tohtoročných amatérskych pretekoch automobilov do vrchu Tatry-Donau cup open sa podarilo členom Autoklubu Pezinok získať viacero trofejí. V celkovom hodnotení získali naši pretekári dve druhé a jedno tretie miesto.
   Pôvodne to vyzeralo tak, že túto sezónu budú jazdiť na svojich vozidlách až ôsmi členovia, no nakoniec to pre problémy s technikou a financiami nevyšlo. V máji sme sa zúčastnili troch pretekov. Na letisku v Piešťanoch obsadili traja naši jazdci pohárové pozície. Na pezinskej Babe Dušan Nosál skončil štvrtý, Peter Pucher druhý a Juraj Demovič sa tešil z víťazstva. Nedarilo sa Martinovi Mesárošovi a Paľovi Jajcayovi, ktorých zradila technika. Na kopci Šturec v zostave Pucher, Mesároš, Demovič sme si výborne zajazdili a zobrali body a poháre.
   Ďalšie tri súťaže boli v Levoči, Dobšinej a Ostrej Lúke pri Zvolene. V Dobšinej úspešne bodoval J. Demovič a v Ostrej Lúke sa darilo P. Pucherovi, M. Mesárošovi a J. Demovičovi. Začiatkom septembra sa jazdilo na domácej trati na Babe. Zaujímavosťou bolo, že parkovisko pretekárskych strojov nebolo v kameňolome ale na vrchu kopca. Štartovali takmer všetci pezinskí pretekári.
   Posledným podujatím v tohtoročnej sezóne boli preteky v Bojniciach. Jazdilo sa v meste ako pred 30 rokmi. Trať bola výborná, s malými nerovnosťami, ale za to krásnymi zákrutami.Darilo sa J. Demovičovi a M. Mesárošovi.
   Dosiahnuté úspechy: Piešťany – 1. miesto P. Pucher, Pezinok- Baba (máj) – 1. P.  Jajcay, J. Demovič, Štós – 1. M. Mesároš, Ostrá Lúka – 1. J. Demovič, Dobšiná – 3. M. Mesároš, Bojnice - 1. M. Mesároš, Baba (september) - 1. P. Jajcay, J. Demovič, 2. P. Pucher. Celkové poradie: Skupina DT-2000 – 2. miesto P. Pucher, T-1400 – 2. J. Demovič, T-1400 – 3. M. Mesároš 
 
(pj)
 

Ohodnoťte článok: