Odišiel skvelý slovenský herec

December 2010 / Prečítané 2012 krát
van Krivosudský (vľavo) so synom Petrom na podujatí v pezinskom Dome kultúry  Naše médiá 4. decembra priniesli smutnú správu, že vo veku 83 rokov zomrel známy slovenský herec Ivan Krivosudský, ktorý prehral boj so zákernou chorobou – rakovinou pažeráka.

Ivan Krivosudský (vľavo) so synom Petrom na podujatí v pezinskom Dome kultúry


   Ivan Krivosudský sa narodil 1. marca 1927 v Bratislave. V rokoch 1946 – 1948 študoval na Právnickej fakulte Univerzity Komenského. V roku 1951 absolvoval štúdium herectva na Štátnom konzervatóriu. Od roku 1949 bol členom činohry Divadla Nová scéna v Bratislave. Počas svojej kariéry stvárňoval predovšetkým tragikomické postavy, učinkoval aj v komédiách, vo filmoch, televíznych zábavných programoch, venoval sa tiež dabingu.
   Meno obľúbeného herca je spojené tiež s Pezinkom. Často z Bratislavy prichádzal na svoju chatu na Stupoch, kde načerpával sily do ďalšej práce. V pezinskej chate v posledných rokoch aj trvale býval. Naše mesto si veľmi obľúbil a často tu navštevoval tiež kultúrne a spoločenské podujatia. Ešte koncom apríla tohto roku sme ho s najstarším synom Petrom zahliadli v Dome kultúry na podujatí venovanom spisovateľovi Ľubošovi Juríkovi v rámci cyklu Žije medzi nami. Ťažkú chorobu mu diagnostikovali v máji, absolvoval chemoterapiu, po ktorej sa zotavoval. Nakoniec boj s chorobou prehral.
   Úmrtím Ivana Krivosudského stráca slovenská kultúra významnú hereckú osobnosť.
 
(mo)

Ohodnoťte článok: