Rekordy na Vinobraní

December 2010 / Prečítané 1899 krát
   Počas tohtoročného Vinobrania v Pezinku sa uskutočnili rekordy, o ktorých sme ešte nepísali. Nie sú to rekordy hocijaké.
   Nohami tu ženy prešovali červené hrozno. Do nádoby sa nasypalo 5 kg hrozna a účastníčka pokusu musela dve minúty tlačiť hrozno bosými nohami. Potom sa z nádob vylial mušt a tá, ktorá ho týmto spôsobom vyprodukovala najviac, vytvorila slovenský rekord. Celkove sa do tejto disciplíny zapojili tri odvážne dámy. Dve boli z Modry - Dominika Kintlerová a Simona Haverová. Kontrovala im mladá mamička z Košíc – Diana Juríková, ktorú povzbudzoval manžel so synom v rukách. Kým obe Modranky vytlačili 2,5 a 2,6 litra, Diana získala až 2,8 litra šťavy. Za svoj výkon získala certifikát a tiež Knihu slovenských rekordov.
   Muži si merali silu v držaní malého demižónu o hmotnosti 4 kg v predpaženej ruke na výdrž. Certifikát získa kto ho udrží najdlhšie. Tu sa už našlo viac záujemcov a spomedzi šiestich sa najviac zadarilo Norbertovi Barátovi z Dolných Obdokoviec, ktorý udržal demižón 2 mimúty a 81 stotín sekundy. Uznanie si zaslúžil aj najstarší účastník Gabor Cigeľský, ktorý sa Vinobrania zúčastnil s manželkou. Publikum ho tlieskaním povzbudzovalo počas celého jeho výkonu.
   Záverečná recesná disciplína jedenie guliek hrozna špáradlom z plytkého taniera na čas sa stala doménou mladých účastníkov pezinského Vinobrania zo susednej Modry. V prvom rozstrele jedla dvojica a víťazom sa stal ten, kto zjedol hrozno za čo najkratší čas. Spomedzi dievčat – mali na tanieri 40 guliek hrozna – sa viac darilo Simone Haverovej – tlačila aj hrozno – časom 1 min. 26 sek. U chlapcov bol najlepší Branislav Hronec. Ten si poradil s 50 guľkami hrozna za dve minúty a 7 sekúnd.
   Miestom rekordmanskej akcie, ktorá bola určitým osviežením a spestrením Vinobrania, bolo malé pódium v Tureckom dome pri Vinogallery Bejdák.
 
 Igor Svítok
 

Ohodnoťte článok: