Vinári v regióne hostili ochutnávačov

December 2010 / Prečítané 1824 krát
Aj do pivnice firmy HACAJ prišli na dobré vínko stovky ochutnávačov   Aj keď tento rok vinohradníkom a vinárom veľa radosti nepriniesol, keďže úrody hrozna v našej vinohradníckej oblasti boli z dôvodov krupobitia, chorôb viniča a nepriazni počasia veľmi slabé, konal sa tradičný už 11. ročník Dňa otvorených pivníc. V dňoch 19. a 20. novembra v 35 mestách a obciach Malokarpatského regiónu od Bratislavy až po Trnavu mohli ochutnávači ochutnať vína 150 vinárov v 129 pivniciach. 

Aj do pivnice firmy HACAJ prišli na dobré vínko stovky ochutnávačov

Tí vinári, ktorí mali nové vína, ponúkali tie, niektorí však boli nútení vytiahnuť minuloročné i staršie zásoby, takže sa podujatie s množstvom sprievodných programov a podávaním gastronomických špecialít mohlo uskutočniť v plánovanom rozsahu.
   Na dvojdňovú ochutnávku malokarpatských vín bolo predaných 6 tisíc vstupeniek. Záujem bol podstatne vyšší, ale organizátori z Malokarpatskej vínnej cesty počet predaných vstupeniek aj tentoraz obmedzili, aby pivnice počas akcie neboli veľmi preplnené. Na podujatí sa zúčastnili milovníci vína z celého Slovenska i zo zahraničia. Všetci prišli v nádeji, že ochutnajú kvalitné vínka a ani tentoraz sa nesklamali.
 
(mo)