Kandidáti na primátora Pezinka

November 2010 / Prečítané 2740 krát
Mgr. Oliver SOLGA
Vek: 56 rokov
Stav: ženatý
Vzdelanie: vysokoškolské, Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave
Pôvodné povolanie: historik umenia
Terajšie povolanie: primátor
Politická príslušnosť: nebol a nie je členom žiadnej politickej strany
Nezávislý kandidát 

  Vážení spoluobčania,

   o vašu priazeň sa neuchádzam megalomanskou kampaňou, bilbordami na každom rohu, vyretušovanými fotografiami, ani klamstvami a očierňovaním tých druhých. Nesľubujem zázraky na počkanie, ani to, že mám čarovný prútik, ktorým vyriešim všetky naše problémy. Spolieham sa len na to, že objektívne zhodnotíte výsledky mojej doterajšej práce v prospech Pezinka a zúčastníte sa volieb. Naše mesto dosiahlo najmä v ostatných rokoch mimoriadne výsledky, ktoré nám môžu závidieť ďaleko väčšie a bohatšie mestá. Spomeniem aspoň titul Najlepšie mesto pre podnikanie na Slovensku, II. miesto v súťaži Najkrajšie mesto Slovenska alebo nedávne veľmi dobré umiestnenie v hodnotení Transparency International. Nezanedbateľná je i skutočnosť, že aj v čase hospodárskej krízy sme hospodárili každoročne s prebytkom vyše 1 milión eur. Viac ako všetky ocenenia ma však teší naša dlhoročná spolupráca, podpora, ktorú mi prejavujete a zdravý lokálpatriotizmus vo vzťahu k svojmu mestu. Milí Pezinčania, často sme spolu stáli na námestí aj v časoch najťažších, keď sme úspešne protestovali proti skládke odpadov v Novej jame. Stretávali sme sa pravidelne na spoločenských, kultúrnych i športových podujatiach. Nikdy som neodmietol sa s vami stretnúť, vždy som si vypočul vaše názory a podnety, aj keď boli kritické, a snažil som sa ich riešiť. Som preto hrdý na to, že sa môžem dnes pred vás postaviť so zdvihnutou hlavou, ako primátor, ktorý čestne splnil svoje poslanie. Nikdy som nič nezneužil vo svoj osobný prospech. Nič som nesprivatizoval, nenadobudol som vo svojej funkcii žiaden dom, byt, chatu alebo pozemok, ani žiadne iné materiálne výhody. Konal som vždy čestne a transparentne, nikoho som neuprednostňoval, správal som sa ku každému slušne, korektne a profesionálne. Preto sa môžem kedykoľvek spokojne pozrieť do zrkadla aj ľuďom do očí. Moje konanie bolo vždy v záujme a v prospech nášho mesta a jeho občanov. Dokázali sme toho spolu veľa vykonať, ale veľa práce nás ešte len čaká. Máme skúsenosti, energiu i schopnosti na to, aby sme spoločne išli ďalej. V prospech všestranného rozvoja nášho krásneho mesta a v prospech jeho občanov. Spoločne pre Pezinok. Vážení spolubčania, preto sa dnes uchádzam o vašu priazeň a podporu v nadchádzajúcich komunálnych voľbách. Verím, že sa týchto dôležitých volieb zúčastníte a dáte mi svoj hlas.
 
S úctou Mgr. Oliver Solga
 

 
Mgr. Kvetoslava ŠTRBOVÁ
Vek: 45 rokov
Vzdelanie: vysokoškolské – Pedagogická fakulta Univerzity Komenského Bratislava
Povolanie: živnostník
Politická príslušnosť: nie je členkou politickej strany
Nezávislá kandidátka
 
   Vážení spoluobčania,

   Od narodenia žijem v Pezinku, mám tu priateľov i prácu v rodinnej firme. Mnohí ma poznáte z tanečného klubu PETAN, kde som členkou a trénerkou už takmer 30 rokov. Dve volebné obdobia som poslankyňou v mestskom zastupiteľstve.
   Som hrdá, že bývam v Pezinku. Citlivo vnímam pozitívne veci (a zmenilo sa toho dosť), ale i negatívne zmeny v našom meste. Celý život som pozitívne naladená a snažím sa vždy hľadať to dobré, nájsť cestu ako sa veci dajú pohnúť vpred. V meste mi chýba najmä koncepčná práca, nahromadili sa neprehliadnuteľné problémy s výstavbou, územným plánom, parkovaním, dopravou a prejazdnosťou. Ubudla zeleň, chýba oddychová zóna pre peších i cyklochodníky. Materské školy sa trápia s kapacitami, v Grinave stále nie je kanalizácia. Oslabila sa pozícia komisií, chýba poradný hlas odborníkov, nepracuje Mestská rada, zo zasadnutí zastupiteľstva sa vytratila diskusia a vzájomný rešpekt. Hlasy Pezinčanov v rozhodovaní postupne slabnú a nahrádzajú ich osobné ambície. Trápi ma arogancia a bezohľadnosť voči obyvateľom.
   Vo svojom volebnom programe ponúkam riešenia dopravy, výstavby, zastávam rozumnú rozpočtovú politiku, transparentnú komunikáciu s občanmi. Navrhujem alternatívy riešenia parkovania v centre mesta i na sídliskách, oddychovú pešiu zónu v meste, sieť cyklochodníkov so zapracovaním vašich predstáv, chcem dostať viac zelene do centra mesta i na sídliská. Verím, že sa nám podarí dorieiť umiestnenie predškolákov do materských škôl. Podporím vybudovanie zariadenia pre seniorov s celodennou starostlivosťou. Záleží mi aj na tom, aby školské dvory, či športoviská boli prístupné pre verejnosť a podporím možnosť bezplatného masového športovania. V súlade s legislatívou budem spoločne s občanmi presadzovať odmietavý postoj ku skládke odpadov. Budem sa aktívne podielať na zachytení histórie nášho mesta. Verím, že sa nám podarí dobudovať dôstojný Dom smútku na cintoríne. Chcem, aby sme spoločne zadefinovali, čo chceme z nášho mesta mať o 10 či 20 rokov. Chcela by som, aby ste sa vy všetci, ktorým na Pezinku záleží, mohli zapojiť do spoločnej práce. Aby vaše slovo a vaše predstavy zavážili v rozhodovaní poslancov. Prosím vás, aby ste sa zúčastnili volieb a rozhodli, kto bude určovať ďalšie smerovanie mesta. Pezinok si zaslúži zmenu k lepšiemu a je čo zlepšovať. Môj volebný program nájdete v prílohe Pezinčana a na stránke www.strbova.sk 
 
Zvoľme lepšiu cestu.
 

Ohodnoťte článok: