Komunálne voľby 2010

Október 2010 / Prečítané 1688 krát

 Mestská volebná komisia zaregistrovala 2 kandidátov na post primátora a 77 kandidátov na poslanca MsZ

   O mesiac, v sobotu 27.novembra, sa uskutočnia komunálne voľby, v ktorých budeme voliť primátora a poslancov mestského zastupiteľstva.
   Do zákonom stanoveného termínu (26. septembra 2010 do 24.00 hod.) boli v Pezinku do nastávajúcich volieb zaregistrovaní dvaja kandidáti na primátora a 77 kandidátov na poslancov MsZ. Oprávnenosť kandidátov preverila Mestská volebná komisia v Pezinku. O post primátora na najbližšie štvorročné obdobie sa uchádzajú doterajší primátor Mgr. Oliver Solga (56 r.) a poslankyňa MsZ Mgr. Kvetoslava Štrbová
   (45 r.). Obaja vstupujú do volieb ako nezávislí kandidáti. O post poslanca do 25-členného mestského zastupiteľstva sa uchádza 77 kandidátov (o 26 menej ako v predchádzajúcich voľbách), z nich 51 navrhli politické strany a 26 sú nezávislí. Priemerný vek kandidátov na poslancov je 44 rokov.
   Pri pohľade na kandidátku do mestského zastupiteľstva sme postrehli, že najviac kandidátov
z politických strán má koalícia SDKÚ-DS, KDH, OKS (20). Ďalšia koalícia Most-HÍD, OK, SZS, SF má 10 kandidátov a strana SMER ponúka 7 kandidátov, čo je oproti 24 v minulých voľbách podstatné zníženie. Ostatné strany majú troch a menej kandidátov. Je zaujímavé, že HZDS-ĽS, ktoré malo v minulých voľbách najviac 24 kandidátov (v koalícii so SNS), nebude mať tentoraz ani jedného kandidáta. Z 25 terajších poslancov kandidujú dvadsiati.
   Menný zoznam všetkých kandidátov nájdete vo vnútri čísla. Viac informácií o voľbách prinesieme v budúcom čísle, ktoré vyjde týždeň pred voľbami – 19. novembra.

 

(mo)