Môžeme ochutnať najlepšie slovenské vína ročníka 2009

September 2010 / Prečítané 1922 krát
Zo slávnostného otvorenia 5. ročníka Národného salónu vín   V utorok 7. septembra v pezinskom Zámku slávnostne otvorili 5. ročník Národného salónu vín Slovenskej republiky. Medzi pozvanými hosťami boli minister poľnohospodárstava SR Zsolt Simon, podpredseda NR Milan Hort a primátor Pezinka Oliver Solga. V novej expozícii salónu bolo uložených sto najlepších slovenských vín, ktoré vybralo osem degustačných komisií pod vedením PhDr. Františka Lipku, prezidenta Medzinárodnej jury pre udeľovanie cien O. I. V.
Oceňovanie najúspešnejších vinárovDo prestížnej súťaže, ktorá kraľuje slovenským vinárskym výstavám a súťažiam, bolo prihlásených 430 vín, ktoré vzišli zo 16 nominačných výstav, na ktorých sa prezentovalo 7774 vín zo všetkých našich vinohradníckych oblastí. V stovke najlepších slovenských vín má zastúpenie 34 vinárov a vinárskych firiem. Štvrtina vín pochádza od piatich vinárskych firiem z Vinosadov. Najlepšími z nich boli Martin Pomfy – Mavín (9 vín) a VINS s.r.o. (8). Úspešní, rovnako ako v minulom roku, boli aj pezinskí vinári, v tohtoročnom salóne majú 18 vín od šiestich výrobcov. Najviac vín tu majú firmy Víno Matyšák s. r. o. (7) a Janoušek s. r. o. (5).
Nové vína v pivnici pezinského zámku   Najlepšie slovenské vína z mimoriadne priaznivého ročníka 2009 môžete v salóne vín ochutnať aj vy, ochutnávky budú po celý rok (každý deň okrem pondelka).
 
(mo)


Nové vína v pivnici pezinského zámku

Ohodnoťte článok: