V Pezinku sa hrá opäť II. futbalová liga

August 2010 / Prečítané 2195 krát
Nový tréner M. Tibenský   PŠC Pezinok na veľké potešenie svojich priaznivcov sa prebojoval do II. ligy. V tejto súťaži už naši futbalisti hrali (2007/2008), ale po roku z nej vypadli, preto sú tu od začiatku obavy, aby sa to nezopakovalo.
   V klube si to uvedomujú, už po skončení minuloročnej sezóny sa na vstup do náročnejšej súťaže začali zodpovedne pripravovať. Na poste trénera Vladimíra Ekhardta vystriedal 44-ročný Marián Tíbenský, bývalý ligový hráč a tréner. Nový pezinský lodivod trénerské skúsenosti zbieral ako asistent Dušana Radolského v MFK Ružomberok a v Dukle Banská Bystrica, neskôr ako hlavný tréner viedol SFM Senec a ŠK Bernolákovo. Zmeny nastali aj v hráčskom kádri. V minulom ročníku mal 16 hráčov, pre túto sezónu ho rozšírili na 22. Odišli Hroš, Ekhardt a Macura. Prišlo osem nových hráčov – Branislav Bolech (Iskra Petržalka), Radoslav Kunzo (SFZ Senec), Roman Tarek, Patrik Ondra (Senica), Marián Süttö, Martin Huňák (FC Nitra), Jakub Durč (FC Petržalka) a Boris Hujbert (Limbach).
   Hoci letná príprava bola kvalitná, predsa to bol veľmi krátky čas na zohratie mužstva. Hráčska obmena bola značná, hráči prišli z rôznych súťaží, musia si na seba zvyknúť. Hneď na úvod súťaže cestovali na pôdu silného súpera – Slovana jun. Po dobrom výkone s Bratislavčanmi remizovali 0:0, pričom mali šance aj na víťazstvo. V druhom meraní síl na domácej pôde hostili Nové Mesto n/V, ktoré v prvom zápase rozdrvilo Raču 6:0. Nad týmto Zo zápasu PSČ s Novým Mestom nad Váhomsúperom, ktorý potvrdil svoje kvality aj na pezinskom trávniku, PŠC dosiahol prvé cenné víťazstvo 1:0. V treťom kole nás čakal duel s Račou na jej ihrisku. Po dvoch vysokých prehrách (6:0 a 5:2 v Nitre), každý očakával víťazstvo nášho mužstva nad týmto súperom. Tento zápas naši však prehrali 1:0, hoci aj tu mali šance dosiahnuť lepší výsledok. Ešte väčším sklamaním bolo naše vystúpenie v Nitre, kde nás FC vyučoval z efektivity a nadelil nám štyri kusy. „ Máme veľké problémy v útočnej fáze, dokážeme si vypracovať v zápase niekoľko šancí, ale nedokážeme ich premeniť. O našej neschopnosti svedčí i to, že sme v štyroch zápasoch strelili iba jeden gól. Nechcem sa vyhovárať na to, že napríklad v Nitre nastúpilo proti nám osem hráčov zo širšieho kádra áčka, lebo aj tu sme mali sľubné šance. Na tréningoch musíme na tom ešte tvrdo pracovať, toto treba bezpodmienečne zlepšiť. Samozrejme je to aj o kvalite hráčov, ale iné riešenie za daného stavu nie je, “ povedal nám tréner M. Tibenský.
   Veríme, že pezinskí futbalisti sa skoro zbavia nováčikovskej neistoty a začnú strieľať aj góly, aby sa vyhli záchranárskym bojom v závere súťaže.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: