Vyvrcholením sezóny bude Malokarpatský strapec

August 2010 / Prečítané 2067 krát
Víkend v Areáli zdravia Rozálka
   Priaznivci jazdeckého športu a Pezinčania už dobre poznajú druhé najstaršie parkúrové preteky o Malokarpatský strapec. Tento rok to bude už 34. ročník a počas svojej existencie si stihol vybudovať pevnú pozíciu v kalendároch úspešných európskych jazdcov.
   Preteky v skoku na koni o Malokarpatský strapec budú v dňoch 3. - 5- septembra v najkrajšom jazdeckom stánku na Slovensku – v pezinskom Areáli zdravia Rozálka. Podujatie bude vyvrcholením sezóny. Od apríla sa tu konali tri preteky zaradené v kalendári Svetovej jazdeckej federácie (FEI), a to Grand Prix, vytrvalostné preteky CEI*** a drezúrny World FEI Challenge. Tretí raz sme svedkami Majstrovstiev Slovenska v skoku na koni, vytrvalosti a westernovom jazdení, ktoré bude 28. - 29. augusta.
   Vynikajúce technické zázemie a organizačné skúsenosti lákajú množstvo súťažných dvojíc, preto nečudo, že minulý rok na Malokarpatskom strapci štartovalo počas štyroch dní 400 koní, čo je v histórii pretekov rekordný počet. Počtom štartov 760 boli tieto preteky najväčšími na území Slovenskej republiky.
   Parkúrové preteky sú z roka na rok populárnejšie, preto sa na diváckej tribúne pravidelne stretávajú tisícky návštevníkov a fanúšikov. Aj pre nich je pripravený skvelý program a okrem športových výkonov si v pezinskom areáli užijú množstvo zábavy. Lákadlom pre ženy bude opäť módna prehliadka talentovanej návrhárky Daniely Kralevich, deti sa už tradične zabavia na detskej lúke so zvieratkami, chýbať nebudú ani iné atrakcie.
   Podľa uvedeného je isté, že na obľúbenom podujatí charakterizovanom veľkým strapcom malokarpatského hrozna sa je na čo tešiť. Všetci sú vítaní, vstup do areálu je počas celého roka zadarmo.
 
Mgr. Petra Hašová
 

Ohodnoťte článok: