Organizátori, bez ktorých by to nešlo

August 2010 / Prečítané 1977 krát
   Napriek tomu, že často opakovane počúvam konštatovania o tom, že nikto nie je nenahraditeľný, predsa len sú chvíle, kedy o tom nie som stopercentne presvedčený. Tak tomu bolo v minulosti napríklad v prípade organizátorov Medzinárodného divadelného festivalu Cibulák a tak je tomu dnes v prípade organizovania Festivalu malých dychových hudieb Dychovky v Preši. Spomínam to práve pri jubilejnom desiatom ročníku, lebo nebyť jednej osoby nebolo by ani festivalu, ani jubilea. Dušou tohto festivalu, ale aj jeho organizátorom a propagátorom je pán František Féder.
   Samozrejme, že má niekoľkých obetavých spolupracovníkov, najmä v Pezinskom kultúrnom centre, a zopár sponzorov, vrátane Mesta Pezinok, Bratislavského samosprávneho kraja a ďalších. Nebyť však iniciatívy a entuziazmu Fera Fédera, nebol by ani festival. Nebola by radosť z hudby, stretnutia priateľov a dobrá zábava, ktorú aj tento rok ocenili stovky Pezinčanov počas troch dní festivalu. Iste mnohí nezabudnú na vynikajúci sobotný večer v Krušičovej kúrii, koncerty v uliciach mesta a samozrejme v Dome kultúry. Preto si dovoľujem napísať toto poďakovanie i želanie, aby festival i jeho organizátor vstúpili šťastnou nohou do ďalšieho desaťročia.
   A rovnaké konštatovanie o nenahraditeľnosti a poďakovanie patrí aj organizátorovi 15. ročníka Malokarpatskej výstavy a burzy minerálov, fosílií a drahých kameňov Jirkovi Vitálošovi. Po niekoľkých rokoch sa minulý víkend jeho Pezinský Permoník vrátil do Pezinka oveľa kvalitnejší a úspešnejší ako v minulosti, spojený nielen s 10. ročníkom Pouličného ryžovania zlata ale aj s kvalitným hudobným programom pred Domom kultúry a s niekoľkými zaujímavými výstavami.
 
Oliver Solga

Ohodnoťte článok: