Skončil nultý ročník hokejbalovej ligy

Júl 2010 / Prečítané 1370 krát
   V polovici júna sa skončil nultý ročník novovzniknutej hokejbalovej ligy v Pezinku. Je skvelé, že tento šport obľúbený najmä u mladých ľudí v našom meste znovu ožil. Hokejbal v Pezinku má viac ako tridsaťročnú tradíciu, v posledných rokoch však táto športová činnosť zaspala, najmä kvôli nevhodným podmienkam. Po výstavbe ihriska pri Strednej policajnej škole a organizačným aktivitám niekoľkých dobrovoľníkov sa podarilo nadviazať na túto tradíciu a vybudovať tomuto športu znovu dôstojné zázemie.
   Víťazom nultého ročníka pezinskej hokejbalovej ligy sa stali Pavúci pred Carpathians a Vitamínmi A. Najlepším strelcom bol Daniel Gogola s 35 gólmi a najlepším brankárom Jaroslav Kattoš.
   Momentálne je prestávka. Ďalší ročník by mal začať 25. septembra 2010. Dovtedy sa však ešte uskutočnia minimálne dva turnaje – turnaj hráčov nad 33 rokov a turnaj 8 miest. Viac informácií sa dozviete na stránke www.hokejbalpezinok.eu.
   V tomto čase sa na ihrisku vykonávajú opravy striedačiek, natierajú sa mantinely a za bránkami bude osadené pletivo. Finančné prostriedky na materiálne vybavenie ihriska (svetelná tabuľa, striedačky, farby a iné ) v sume vyše 6600 € získalo Mesto Pezinok prostredníctvom Nadácie Pontis z Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky.
 
Ing. Ľubomír Košťál
 

Ohodnoťte článok: