Úspech pezinských hokejbalistov

Júl 2010 / Prečítané 1748 krát
   V dňoch 10.a 11. júla sa konal v Púchove na ploche hokejového štadióna hokejbalový turnaj GERARDIN CUP 2010. Zúčastnilo sa šestnásť družstiev zo 7 slovenských miest. Bol medzi nimi aj výber z Pezinskej hokejbalovej ligy, hrajúci pod názvom Pezinok. V tíme pod vedením Petra Vlasáka bolo 15 hráčov a dvaja brankári.
   V boji o postup do osemfinálovej skupiny Pezinčania zdolali Pingvins Púchov 5:0 a Chlpáčov z Považskej Bystrice 1:0. Prehrali tesne 1:0 s Pivrnec Púchov. Zo základnej skupiny postúpili z druhého miesta.
   V týchto stretnutiach podali veľmi dobré výkony naši brankári Stanislav Oboril a Jaroslav Kattoš.
   V osemfinálovej skupine naše mužstvo trikrát tesne vyhralo: s Wariors Púchov 1:0 (gól Klamo), s Partizánskym 1:0 ( Jelemenský) a s premožiteľom zo základnej skupiny Pivrnec 1:0 (v sérii 10 nájazdov rozhodol Šteffko). Tieto senzačné výkony znamenali postup do finále, kde ich čakal minuloročný finalista Cannons Liptovský Mikuláš. V tomto rozhodujúcom stretnutí urobili Pezinčania jedinú chybičku, ktorú skúsený súper potrestal a vyhral 1:0. Výber Pezinka si z Púchova odniesol pohár a strieborné medaile, čo bolo veľkým úspechom. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený S. Oboril.
 
Robo Mikes st.
 

Ohodnoťte článok: