Areál zdravia Rozálka žije jazdeckými podujatiami

Júl 2010 / Prečítané 1474 krát
Z majstrostiev Slovenska v skoku   Prvý júnový víkend v areáli zdravia Rozálka bol venovaný najelegantnejšej jazdeckej disciplíne – drezúre. Prvého ročníka Slovenského pohára klubov SJF o cenu rektora bratislavskej Vysokej skoly práva sa zúčastnilo 60 jazdeckých dvojíc zo Slovenska, Česka, Maďarska. Na najväčších pretekoch v tejto disciplíne na Slovensku sa stretla skutočná jazdecká špička.
   Najúspešnejší jazdec pretekov – Maďar Gyorgy Komjáthy, obsadil prvú priečku až päťkrát, z toho jedno víťazstvo získal v najťažšej súťaži stupňa TT Intermediare II. Táto úloha sa na Slovensku odjazdila po neuveriteľných 40 rokoch, nakoľko je veľmi náročná a na jej prevedenie si trúfa len niekoľko jazdcov. O víťazstvo v tejto olympijskej disciplíne bojoval ešte jeden jazdec, Peter Pachl, taktiež z Maďarska. Zo žien bola najúspešnejšou jazdkyňou Hana Vášáryová z Českej republiky. Zo Slovákov si vynikajúco viedli Viera Dobiášová, Michaela Horná, Miroslava Ornthová a Peter Vančo.
   Nádherné počasie prilákalo na podujatie množstvo divákov. Predseda rozhodcovského zboru, doc. Ilja Vietor na margo toho uviedol: „Také množstvo návštevníkov a podpora divákov je na drezúrne preteky naozaj výnimočná. Som milo prekvapený.“
Pre návštevníkov bolo príjemným spestrením programu vystúpenie Topoľčianskej klasickej jazdeckej školy, v rámci ktorého nádherné lipicany predviedli ohromujúcu drezúrnu šou. Deti okrem tradičných atrakcií prilákala aj trampolína či skákací hrad.
   V júni (18. - 20. 6.) sa brány pezinského areálu zdravia otvorili pre súťažné dvojice na významných pretekoch POŠTOVÁ BANKA ENDURANCE CUP FEI ***. Toto podujatie bolo zaradené do kalendára Svetovej federácie FEI. V termíne 22. - 25. júna sa konali v Pezinku Majstrovstvá Slovenska v skoku na koni.
   Drezúrni jazdci sa na Rozálke stretnú opäť 28. - 29. augusta, kedy budú zároveň prebiehať aj Otvorené Majstrovstvá Slovenska vo westernovom jazdení. Týždeň predtým (20. - 22. 8.) si nenechajte ujsť ani Majstrovstvá Slovenska vo vytrvalostnom jazdení.
 
Mgr. Petra Hašová