Pétanque Club Spiders má majstrov Slovenska

Júl 2010 / Prečítané 1401 krát
   Po veľmi úspešnej zimnej príprave, kedy počas turnajov pétanque vždy minimálne jeden pretekár nášho klubu Spiders stál na stupni víťazov, sme vstúpili do novej sezóny naplno, o čom svedčia aj výsledky.
   Na prvom tohtoročnom outdoor turnaji 3. apríla v Nitre obsadil Michal Sobolič so svojím tímom vo veľmi silnej konkurencii 4.miesto. O týždeň neskôr sa konal turnaj vo viedenskom Donauparku, kde v konkurencii 38 tímov skončil Marek Sobolič tretí. Veľmi úspešní sme boli aj na Majstrovstvách Slovenska mužov cez tretí aprílový víkend na Tyršovom nábreží v Bratislave. Pretekári Spiders mali zastúpenie v dvoch tímoch. Obom sa podarilo postúpiť do finále, kde sa až v treťom finálovom zápase rozhodlo, že Marek a Michal Soboličovci, Eduard Štarkbauer a Vladimír Toman sa stali majstrami Slovenska trojíc pre rok 2010. Pekné druhé miesto už po tretíkrát získal Milan Sobolič.
   V sobotu 15. mája sa konal v bratislavskej Prezidentskej záhrade prvý slovenský turnaj, ktorého sa zúčastnilo 33 tímov z Maďarska, Rakúska, Čiech a Slovenska. Aj tu hráči Spiders bodovali - Marek Sobolič spolu s českým tímom získal druhé a Michal Sobolič tretie miesto.
Na Majstrovstvách Slovenska dvojíc 29.mája v Pezinku za účasti 33 dvojíc sa Marek Sobolič umiestnil na 3. mieste a Dušan Lančarič na 4.mieste.
 
(pcs)
 

Ohodnoťte článok: