Druhý ročník Festivalu pouličného divadla

Júl 2010 / Prečítané 1365 krát
Krumpľové divadlo   Posledný júnový víkend v našom meste patril II. ročníku Festivalu pouličného divadla. Po obidva dni dopoludnia a poobede boli programy pre deti, večer si prišli na svoje dospelí. Väčšina podujatí sa konala v peknom prostredí na nádvorí Krušičovej kúrie, organizátori však využili i priestory Domu kultúry a uličné priestranstvo pri Starej radnici.
   Na piatkových dopoludňajších predstaveniach v hľadisku prevládali deti z pezinských škôlok, ktoré využili divadelnú ponuku na spestrenie svojej činnosti. Veľký záujem bol však aj o poobedňajšie predstavenia pezinského Divadla PIKI a svätojurského Divadla na kolesách, na ktoré prišli deti už v sprievode rodičov.
Najsladšia rozprávka   „Potešilo ma, že tento rok sme mali niekoľko kreatívnych predstavení, herci zapájali do nich deti z hľadiska. Bolo to tak najmä v predstaveniach Veľká filmová rallye, Krumpľové divadlo a počas Farbičkového koncertu. Čo sa týka návštevnosti, v zásade sme boli s ňou spokojní, akurát na predstavení v sobotu o druhej bola slabšia účasť, čo spôsobila horúčava i to, že mnohé deti poobede spia,“ povedala nám riaditeľka Pezinského kultúrneho centra a hlavná organizátorka Ing. Ingrid Noskovičová.
   Od organizátorov sme sa dozvedeli, že v budúcom roku nejaké zásadné zmeny nechystajú, predsa však len čosi zmenia. Okrem toho, že pre deti vhodnejšie posunú Veľká filmová rallyezačiatky niektorých predstavení, chcú pridať viac podujatí pre dospelých, najmä vo večerných hodinách.
   Organizátormi festivalu boli: Mesto Pezinok, Pezinské kultúrne centrum a Centrum voľného času. Sponzori podujatia: Západoslovenská energetika, člen skupiny E.ON a FLAGA Pezinok.
 
(mo)Na Festivale pouličného divadla boli uvedené tieto predstavenia:
   O čertíkovi babráčikovi (ZUŠ Nováky), O Kvetuške (Divadielko Svetielko Nitra), O Jankovi Hraškovi (ZUŠ Nováky), Rozprávka (Divadlo PIKI Pezinok), Najsladšia rozprávka (Divadlo na kolesách Svätý Jur), Veľká filmová rallye (Creative shows Bratislava), Krumpľové divadlo (Ivanka pri Dunaji), Bez předsudku ( Divadlo SemTamFór Slavičín Zlín, ČR), Miroslav Donutil – Cestou necestou (ČR), Koncert EAR DRUM KRU (Banská Bystrica), Improliga ( improvizácie v podaní divadelných tímov). Na všetky predstavenia, okrem M. Donutila, bol vstup voľný.

Ohodnoťte článok: