Sto červených ruží pre Paulínu Kovačovskú

Júl 2010 / Prečítané 1908 krát
S dcérou Jožkou Foto autor   Najstaršia občianka Pezinka PAULÍNA KOVAČOVSKÁ, rod. Benčuríková, sa v piatok 9. júla dožila storočnice. K tejto vzácnej životnej udalosti jej prišli domov na Hrnčiarsku ulicu zablahoželať primátor Oliver Solga, viceprimátor Ján Čech a matrikárka Helena Drgoňová.
   V poobedňajších hodinách sa najbližšia rodina oslávenkyne zišla vo Vinárskom dome, aby ju v deň krásneho životného výročia pozdravili a zaželali jej všetko najlepšie. Odznelo veľa krásnych a dojemných prianí, dostala mnoho darov a kvetov, najväčšiu kyticu, pozostávajúcu zo sto nádherných červených ruží, jej daroval vnuk Martin.
Oslávenkyni porišli zablahoželať aj primátor mesta O. Solga, jeho zástupca J. Čech a matrikárka H. Drgoňová   Pani Paulína Kovačovská pochádzala z piatich detí. Sama vychovala dve dcéry. Pracovala na miestnom družstve, práca v poľnohospodárstve ju vždy bavila, ešte ako osemdesiatročná chodila do vinohradu. Nemala to v živote ľahké, pretože sa starala tiež o chorého brata.
   V súčasnosti sa o ňu stará mladšia dcéra Jožka. Jej starostlivosť si pochvaľuje. Asi rok už vôbec nechodí, pretože má závažné zdravotné problémy s nohami. Snaží sa však čo najviac hýbať, denne cvičí. Rada si ešte prečíta noviny či pozrie televíziu. Trápi ju však, že už slabšie počuje.

Oslávenkyni porišli zablahoželať aj primátor mesta O. Solga, jeho zástupca J. Čech a matrikárka H. Drgoňová

Vnuk Martin priniesol starej mame sto červených ruží   Recept na dlhovekosť? Nikdy nebola v jedle prieberčivá. Keď sa človek hýbe, vydáva viac energie, môže si dopriať aj výdatnejšie jedlá. Na lepšie trávenie je výborný pohár dobrého vínka. Všetko ale musí byť s mierou. V súčasnosti už ťažšie jedlá obmedzuje.
   Jubilantke želáme do ďalších rokov života dobré zdravie a veľa šťastia a spokojnosti v kruhu najbližších.
 
 (mo)
 
Vnuk Martin priniesol starej mame sto červených ruží

Ohodnoťte článok: