Tešíme sa na skvelú atmosféru Fyzulnačky

Júl 2010 / Prečítané 1991 krát
   V sobotu 28. augusta bude Pezinok dejiskom ďalšej gurmánskej show. Už od rána sa budú na Radničnom námestí schádzať prihlásené trojčlenné súťažné družstvá, ktorých úlohou bude navariť najlepšiu fazuľovú polievku. Tradičné pezinské podujatie pod názvom FYZULNAČKA sa bude konať po ôsmykrát, a aj tentoraz jeho hlavným organizátorom je Pavol Boriš. „Návštevníci sa môžu opäť tešiť na vynikajúce fazuľové polievky. Väčšinou amatérski majstri varešky sa vždy snažia prezentovať tým najlepším, pripravujú jedlá podľa osvedčených receptov a zvyklostí z regiónov, odkiaľ pochádzajú. Ochutnávači majú možnosť vyberať z desiatok originálnych pokrmov. Fyzulnačka má okrem zaujímavých jedál aj svoju jedinečnú atmosféru, je tam vždy dobrá nálada, bohatý sprievodný program. Už aj kvôli tomu sa vyplatí naše podujatie osobne navštíviť,“ povedal nám zanietený organizátor.
   Do medzinárodnej súťaže sú prihlásené desiatky družstiev a ešte stále sa možno do 24. augusta prihlásiť. Prihlášku treba doručiť osobne, poštou alebo e-mailom na adresu: Ing. Pavol Boriš, Hviezdoslavova 1, 902 01 Pezinok, tel. 0907 220 492, e-mail: ebb@post.sk  prihlasky @fyzulnacka.sk. Pre prípadných záujemcov ešte pripomíname, že variť treba minimálne 40 litrov polievky z vlastných surovín a vo vlastnom kotli.
   Organizátori aj tentoraz pre návštevníkov pripravujú zaujímavý sprievodný program. Počas varenia sa uskutočnia 5. majstrovstvá Slovenska v ťahaní vína heverom na čas s pokusom o nový zápis do knihy slovenských rekordov. Pripravuje sa tiež koštovka vín z nášho malokarpatského regiónu. A naplní sa zaiste aj prísľub v pozvánke: úžasná muzika pre úžasných ľudí...
   K dobrej atmosfére a jedlám chýba už len pekné počasie, ktoré si želáme všetci. I keď aj túto prekážku vedia súťažné tímy prekonať (minulý rok im počas varenia pršalo), predsa by sme sa slniečku potešili viac.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: