Rudolf Turanský zaslúžilým členom DPO

Júl 2010 / Prečítané 1441 krát
   Najstarší pezinský dobrovoľný hasič, deväťdesiatročný Rudolf Turanský, dostal nedávno najvyššie vyznamenanie Zaslúžilý člen Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky so zápisom do knihy cti DPO.
   Ocenený bol dlhoročným profesionálnym a dobrovoľným hasičom. I napriek vysokému veku pracuje ešte vo svojej firme, ktorá sa zaoberá výrobou záhradných sôch, sošiek, záhradnej
keramiky a búst slovenských dejateľov Ľ. Štúra, gen. M. R. Štefánika, A. Hlinku a ďalších. Ako sponzor daroval niektoré svoje diela školám za účasť vo výtvarnej súťaži POŽIARNA OCHRANA OČAMI DETÍ. Aj na tohtoročnom májovom vyhodnotení tejto súťaže bol prítomný a oblečený v rovnošate osobne ceny odovzdal .
 
Peter Ronec
   Vyznamenanie Zaslúžilý člen udeľuje prezídium DPO SR raz ročne dlhoročným členom po dosiahnutí veku 60 rokov. Doteraz vyznamenanie získali traja zaslúžilí dobrovoľní hasiči z nášho mesta – Emil Pukančík, predseda DHZ Tehelne Pezinok a MsV ZPO Pezinok, Peter Ronec, predseda DHZ SOU Pezinok a podpredseda OV DPO a Ladislav Binder, bývalý veliteľ hasičského zboru v pezinskom vojenskom útvare a člen DHZ Pezinok – mesto.
 

Ohodnoťte článok: