Dychovky v preši

Jún 2010 / Prečítané 1866 krát
   Aj v tomto roku sa priaznivci dychovej hudby v Pezinku a okolí môžu tešiť na tradičný súťažný festival Dychovky v Preši. Jeho organizátori – Dychová hudba Cajlané, Pezinské kultúrne centrum a Fanklub DH Cajlané , sa na jubilejný 10. ročník pripravujú veľmi starostlivo. „S prípravami na festival už finišujeme, máme už uzavretý aj súťažný program. Predstaví sa v ňom sedem kapiel – päť zo Slovenska a dve z Rakúska. Aj tento rok bude podujatie trvať tri dni. Okrem súťažnej časti v nedeľu poobede sa uskutoční množstvo sprievodných koncertov. Nebude chýbať megakoncert so spoločným vystúpením všetkých zúčastnených kapiel.
   Na záver festivalu bude veselica na parkovisku pred Domom kultúry, na ktorej bude hrať kvalitná česká Dychová hudba Stráňanka, ktorá je minuloročným Majstrom Európy. Festival bude ozajstným sviatkom dychovej hudby,“
povedal nám predseda organizačného výboru František Féder.
   Festival malých dychových hudieb Dychovky v Preši sa uskutoční v dňoch 13. - 15. augusta. Súťažné koncertovanie bude v nedeľu 15. augusta v Dome kultúry. Predpredaj vstupeniek začína 2. augusta na vrátnici DK. Vstupne: hlavný program – 2 €, sprievodné koncertovanie na nádvorí Krušicovej kúrie (v sobotu 14. 8. od 17.00 do 20,45 h) – 1 €. Na ostatné sprievodné koncerty a nedeľňajšiu veselicu bude vstup voľný.
 
 (mo)