Futbalisti PŠC postúpili do druhej ligy

Jún 2010 / Prečítané 2405 krát
   Dvanásty jún sa stal pre pezinský futbal sviatkom. Futbalisti PŠC ukončili súťaž III. ligy na prvej pozícii a vybojovali si postup do vyššej súťaže.
   Súťaž v konkurencii trinástich tímov (štrnásty účastník Lamač odstúpil zo súťaže) Pezinčania absolvovali so ziskom 59 bodov. Pred druhou Dunajskom Lužnou mali o štyri body viac. Naši chlapci dosiahli aj pozoruhodné skóre 61:13. Hoci do brány súperov strelili o štyri góly menej ako D. Lužná, i tak dosiahnutý priemer 2,54 góla na zápas je veľmi dobrý výsledok pre našu ofenzívu. Ešte priaznivejšie hodnotenie dosiahli naši futbalisti v defenzívnej činnosti, keď ich gólman lovil loptu zo siete iba trinásťkrát, čo je najmenej zo všetkých účastníkov súťaže. Z 24 zápasov PŠC vyhral 19, dva skončili deľbou bodov a tri prehral. Keby nebolo nepríjemného zaváhania v závere súťaže s posledným Čunovom (1:2), jarnou časťou by prešli bez prehry.
   V poslednom zápase naši na domácom ihrisku hostili tretí tím súťaže Plavecký Štvrtok. Súperovi, ktorý absolvoval celú súťaž s Vladimír Ekhard, ktorého vedenie klubu odvolalo po zahanbujúcej prehre s posledným Čunovom.V ostatnom súboji pezinský tím viedol druhý tréner Dušan Maluniak.
   K najlepším strelcom PŠC v uplynulom ročníku patrili: Ducký (13 gólov), R. Hulák (9), Hejčík (7), Šmálik (6), Heriban (5).
Áčko PŠC Pezinok - víťaz III. ligy Foto (mo)

   V PŠC pred začiatkom uplynulého ročníka netajili, že jednoznačným cieľom je postup do vyššej súťaže. Angažovali skúseného trénera, prišli viacerí noví hráči. Mužstvo sa postupne herne skonsolidovalo a hráči vytvorili dobrý kolektív. Splniť cieľ sa teda podarilo. Pezinok sa dostal do kvalitnejšej futbalovej súťaže, čomu sa priaznivci iste potešili. Naopak vedeniu klubu pribudli na čele vrásky, ako zabezpečiť pokrytie ešte vyššieho rozpočtu a urýchlené doplnenie kádra niekoľkými kvalitnejšími a skúsenejšími hráčmi. Všetci si uvedomujú, že súčasný stav na náročnejšiu súťaž nestačí, aby to nedopadlo tak, ako pred štyrmi rokmi. Vtedy sa po postupe do II. ligy nováčik z Pezinka už po roku porúčal tam, odkiaľ prišiel.
Tešiaci sa hráči s trofejou.   Nevyhnutné je urobiť aj zmeny na štadióne. Kabíny, miestnosť pre rozhodcov, sociálne zariadenia, sprchy boli už nevyhovujúce. Preto už v predstihu začali s budovaním nových. Bude treba čosi urobiť ešte s hracou plochou, ktorá je nerovná. Ďalšie investície si pýta aj oplotenie a skultúrnenie priestorov pre divákov.
   Príprava hráčov na novú sezónu začína už po dvojtýždennej prestávke.