Vyhodnotenie výtvarnej súťaže Deti a keramika

Jún 2010 / Prečítané 1111 krát
   DETI A KERAMIKA je názov 1. ročníka detskej výtvarnej súťaže, ktorej slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo 11. júna v priestoroch Malokarpatského múzea v Pezinku. Zo 439 prihlásených prác vybrala porota 3 najlepšie v štyroch rôznych kategóriách.
   Vyhlasovateľmi súťaže bolo Malokarpatské múzeum v Pezinku a REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia. Od 1. marca do 15.mája boli do Malokarpatského múzea v Pezinku zaslané práce žiakov trinástich škôl z Pezinka, Modry, Dolian, Šenkvíc, Limbachu a Vištuka. Témou súťaže bol návrh na výzdobu keramického výrobku – taniera.
   Odborná porota v zložení Michaela Syrová, Verona Prokopová a Juraj Hanulík určila tri najlepšie práce v štyroch kategóriách, a to: žiaci ZŠ vo veku 6 – 11 rokov, žiaci ZŠ a Gymnázia vo veku 12 – 15 rokov, žiaci ZUŠ vo veku 6 – 11 rokov a napokon žiaci ZUŠ vo veku 12 – 15 rokov.
   Udelené boli i dve špeciálne ocenenia, a to Cena riaditeľky Malokarpatského múzea v Pezinku, ktorú získala práca Barbory Duffalovej (ZŠ Kupeckého, Pezinok) s názvom Pezinskí vinohradníci.
   Cena REVIE – Malokarpatskej komunitnej nadácie putovala Natálii Benčičovej (ZŠ Šenkvice).
   Okrem slávnostného vyhodnotenia sa 11. júna uskutočnila i vernisáž výstavy súťažných prác i výstavy Na majolike maľované. Zaujímavé výtvarné diela si môžete pozrieť do 15. augusta 2010. Ako sprievodný program k výstave budú prebiehať tvorivé dielne pre deti, kde si budú môcť namaľovať svoj vlastný hrnček.
   Ako najlepšie boli ocenené práce:
I. Kategória (6 – 11 rokov, žiaci ZŠ) 1. miesto – Dorotea Kokošková, ZŠ Vajanského Modra 2. miesto – Ivana Ladická, ZŠ Šenkvice 3. miesto – Denisa Dvorská, ZŠ Kupeckého Pezinok
II. Kategória (12 – 15 rokov, žiaci ZŠ a Gymnázia) 1. Simona Šintalová, ZŠ Šenkvice 2. – Fedora Klára Homzová, Gymnázium Modra 3. – Lucia Karlubíková, ZŠ Vajanského Modra - Viktória Šúšová, ZŠ Vištuk
III. Kategória (6 – 11 rokov, žiaci ZUŠ) 1. Marek Jelok, ZUŠ Pezinok 2. Zuzka Bírová, ZUŠ Pezinok
IV. Kategória (12 – 15 rokov, žiaci ZUŠ) 1. Karolína Horvátová, ZUŠ Pezinok 2. Terezka Bartoňová, ZUŠ Modra 3 Klára Miklušičáková, ZUŠ Pezinok
 

Ohodnoťte článok: