Rokovali o cestách

Jún 2010 / Prečítané 1724 krát
   V stredu 26.mája sa uskutočnilo pracovné stretnutie vedenia BSK a primátorov a starostov miest a obcí nášho regiónu. Jednou z tém, ktorá vyvolala diskusiu, bol obchvat Pezinok – Vinosady – Modra. Tento sa v súčasnosti nachádza v stave ukončenia dokumentácie pre územné konanie. Dotknuté mestá sú pripravené požiadať Ministerstvo dopravy SR o preklasifikovanie komunikácie z kategórie II. triedy do kategórie I. triedy.
   Primátori Pezinka a Modry odmietli požiadavku primátora Svätého Jura, aby do tohto projektu bol dodatočne zakompovaný aj obchvat Svätého Jura. Podľa pezinského primátora Olivera Solgu by to oddialilo územné konanie minimálne o dva roky, pretože by sa muselo dať vypracovať nové posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Zaradenie obchvatu Svätého Jura už v minulosti odmietli aj ochranári a BSK, z toho dôvodu sa s ním ďalej nerátalo.
   Stretnutia ohľadom riešenia dopravných problémov v Bratislavskom kraji budú, podľa podpredsedu BSK Martina Bertu, pokračovať aj v budúcnosti a zintenzívni sa spolupráca s primátormi a starostami kraja aj v ostatných oblastiach. 
 
(ra)

Ohodnoťte článok: