Kickbox: 7 titulov z Majstrovstiev Slovenska

Máj 2010 / Prečítané 2404 krát
   V polovici mája sa konali v Trnave Majstrovstvá Slovenska v kickboxe mládeže a seniorov. Zúčastnili sa ich štyria pretekári v každej váhovej a vekovej kategórii, ktorí si postup vybojovali v šiestich kolách Slovenského pohára. Z Karate – kickbox klubu Pezinok si účasť na M-SR v kategórii mládeže vybojovali: Tatiana Rychelová, Juraj Hollan a Lukáš Granec.V seniorskej kategórii postúpili: Alexandra Horáková, Zuzana Gregušová, Katarína Grausová, Michal Greguš, Patrik Leschinger, Marek Mistrík, Dávid Moškovič, Miroslav Toderiška a František Mihálik.
   Napriek silnej konkurencii si borci z Pezinka vybojovali sedem titulov Majstra Slovenska, sedem druhých miest a tri bronzové medaily. V kategórii seniorov sa najviac darilo Zuzane Gregušovej, ktorá získala tri tituly v semi a light contact a light low kick (ženy do 55 kg), ku ktorým pridala ešte jedno druhé miesto v semi contact open. Tri tituly si vybojovala aj Alexandra Horáková v semi a light contact a semi contact open (ženy do 60 kg), taktiež tretie miesto v light low kick. Majstrom Slovenska sa stal aj Dávid Moškovič v semi contact, muži nad 94 kg a v kat. light contact bol druhý. Umiestnenie ďalších seniorov: 2. miesto – Katarína Grausová (ženy do 55 kg, semi contact), Michal Greguš (muži do 74 kg light low kick), 3. miesto – Patrik Leschinger (muži do 94 kg semi contact).
   V mládežníckej kategórii získala Tatiana Rychelová dve druhé miesta (juniorky do 52 kg semi a light contact) a Juraj Hollan jedno druhé (juniori do 57 kg semi contact) a bronzovú medailu v light contact.
   Umiestnenie našich kickboxerov na tohtoročných majstrovstvách Slovenska je pekným úspechom klubu i pre mesto Pezinok. Úspešní pretekári sa k nemu dopracovali značným úsilím na tréningoch i v samotnej súťaži.
 
Miroslav Horák
 

Ohodnoťte článok: