Divadelná premiéra súboru Balaclava

Máj 2010 / Prečítané 1700 krát
   
Divadlo a Pezinčania – toto spojenie vždy bolo jedným z pilierov kultúry v našom meste a má dlhoročnú tradíciu. Pezinčanom je jednoducho divadlo srdcu blízke.
   Radi navštevujú divadelné predstavenia, ktoré sa konajú v našom meste a dokonca si i radi zahrajú v amatérskych súboroch. Spomeniem napríklad veľký úspech folklórneho divadla Radosť, kde prevažnú časť členov tvoria seniori. Práve toto všetko ma priviedlo k myšlienke založiť divadelný súbor pre ľudí na hranici medzi detstvom a dospelosťou. A tak na jeseň minulého roku vznikol divadelný súbor Balaclava – amatérske divadlo, zastrešené Pezinským kultúrnym centrom. Pri realizácii projektu sme sa stretli s láskavosťou a dôverou riaditeľky Ing. Ingrid Noskovičovej i všetkých jej spolupravníkov, ktorí nám vychádzajú v ústrety a poskytujú nám priestor na nácviky v Dome kultúry, za čo im ďakujeme.
   Prvou premiérou tohto súboru je autorská inscenácia Každý z nás, ktorú napísal, zhudobnil a režíruje Juraj Hanulík, choreografie pripravila Jazmína Piktorová.
   Príprava nášho predstavenia práve finišuje a my chceme každého z vás srdečne pozvať do malej sály Domu kultúry dňa 11. júna o 19.00 hod. na jeho premiéru.
 
Juraj Hanulík, DS Balaclava
 

Ohodnoťte článok: