Medzinárodné parkúrové preteky na Rozálke

Máj 2010 / Prečítané 1188 krát
   Po úspešnom otvorení jazdeckej sezóny Jarnou cenou mesta Pezinok nasleduje v obľúbenom pezinskom areáli ďalšie zo zaujímavých podujatí. 27.-30. mája 2010 sa budú konať preteky v skoku na koni, TAX-AUDIT SLOVENSKO GRAND-PRIX CSI*, Pezinok.
   Ide o významné medzinárodné športovo-spoločenské podujatie organizované pod záštitou ministra pôdohospodárstva SR, Ing. Vladimíra Chovana, v spolupráci s mestom Pezinok, Slovenskou jazdeckou federáciou (SJF) a Medzinárodnou jazdeckou federáciou (FEI).
   Na štart sa postaví až cca 250 koní z krajín ako Česká republika, Poľsko, Rakúsko, Maďarsko, Nemecko, Chorvátsko a Srbsko. Účasť slovenskej špičky na pretekoch v Rozálke je už samozrejmosťou. V malom slovenskom meste, ktoré sa pomaly ale isto dostáva do zoznamu najvýznamnejších jazdeckých stánkov v Európe, predvedú svoje schopnosti súťažné dvojice na parkúre olympijských rozmerov 110x 60m.
   Na pretekoch sa očakávajú tisíce návštevníkov, pre ktorých je pripravený bohatý program. Najzaujímavejšou sprievodnou časťou programu podujatia bude v sobotu, 29.5. prehliadka exkluzívnych športovoelegantných modelov a doplnkov na módnej šou organizovanej pod vedením známej návrhárky Daniely Kralevich. Deti už tradične priláka detská lúka s mini ZOO, kde však od minulých pretekov pribudli noví obyvatelia. Organizátori ani tentoraz nezabudli na voz ťahaný poníkmi, či vozenie na koníkoch.
   Nasledujúci víkend po pretekoch v skoku na koni sa bude v areáli Rozálka konať podujatie venované vyznávačom drezúrneho jazdenia, ktoré nemá vo svojej disciplíne na Slovensku obdobu. Prvý ročník Slovenského pohára klubov SJF v drezúre o cenu rektora Bratislavskej Vysokej školy práva je jedným z najväčších a najvýznamnejších pretekov v drezúrnych disciplínach, ktorý sa u nás za posledné roky konal.
   V polovici júna, 18.-20. 6. 2010, sa na Rozálku opäť vrátia vytrvalci, ktorí si zasúťažia na pretekoch zaradených do kalendára Medzinárodnej jazdeckej federácie (FEI), POŠTOVÁ BANKA ENDURANCE CUP FEI***.
   Na všetky podujatia je vstup voľný, tak príďte podporiť jazdcov a kone a prežite príjemný deň v obľúbenom areáli na úpätí Karpát.
 
Mgr. Petra Hašová