Hasiči svojmu patrónovi

Máj 2010 / Prečítané 1673 krát
   Pezinskí hasiči si aj tento rok dôstojne pripomenuli sviatok svojho patróna – sv. Floriána. Program osláv bol podobný ako v minulom roku. Po zoradení na dvore Hasičského a záchranného zboru, sprievod, v ktorom kráčali dobrovoľní i profesionálni hasiči, hostia a ďalší účastníci, spolu s technikou prešiel ulicami mesta až na Radničné námestie. Cestou sa zastavili pri sochách sv. Floriána na starej hasičskej zbrojnici a pred kláštorom, kde položili vence.
   Na námestí sa najskôr účastníkom prihovorili riaditeľ OR HaZZ v Pezinku Emil Moťovský a primátor Oliver Solga. Potom nasledovali ukážky z činnosti hasičov, záchranárov, bezpečnostných zložiek polície Policajného zboru SR a mestskej polície. V Malokarpatskom múzeu bola prístupná výstava z dejín pezinského hasičstva. Stovky návštevníkov potešilo aj vystúpenie skupiny Funny Fellows pod vedením Romana Fédera.
   Oslavy sv. Floriána v našom meste sa vydarili, na čom majú veľkú zásluhu organizátori i všetci učinkujúci. Zručnosť a schopnosti hasičov a záchranárov ocenili prítomní potleskom.
 
(mo)