Na Deň narcisov sa vyzbieralo 6200 eur

Máj 2010 / Prečítané 1705 krát
Skauti vyzbierali v uliciach Pezinka 2700 €    Tento rok 14. apríla, sa konala na Slovensku už po štrnásty krát celonárodná charitatívna zbierka Deň narcisov. Hlavným organizátorom aj tentoraz bola Liga proti rakovine SR V našom meste a okolí zbierku organizačne, ako každý rok, zabezpečoval klub Venuša Pezinok. Samostatnými spoluorganizátormi boli skauti.
    Ako nás informovala vedúca klubu Venuša Anna Štilhamerová, do tohtoročnej zbierky sa zapojili aj obecné úrady v Slovenskom Grobe, vo Viničnom, v Horných Orešanoch a pobočka Červeného kríža v Limbachu, ku ktorým sa pridali aj základné školy. V Pezinku výdatne pomáhali študenti stredných škôl (Gymnázium, Obchodná akadémia, Stredné odborné učilište Komenského ul.), žiaci základných škôl a členky mestskej organizácie Únie žien. Keďže členkami pezinského klubu Venuša sú aj obyvateľky Modry a Častej, aj ony sa zapojili do zbierky v Modre, kde vyzbierali 752 eur. Celkove klub Venuša vyzbieral a odviedol na centrálny účet zbierky 6204,58 eur.
    Hliadky skautov vyzbierali v uliciach Pezinka 2702 eur. Po prvýkrát sa do zbierky zapojila Základná škola s materskou školou v Horných Orešanoch, kde sa im podarilo vyzbierať 600 eur.
   „Chcela by som poďakovať všetkým, ktorí akoukoľvek sumou prispeli na dobrú vec, pomohli chorým na rakovinu a pri výskume, kde sa pracovníci snažia nájsť účinné lieky na vyliečenie onkologicky chorých. Choroba si nevyberá, počet chorých rastie už aj u detí. Ďakujem našim dobrovoľníkom – študentom, žiakom a pedagógom, pracovníkom a občanom zapojených obcí. Výsledky zbierky, koľko sa sa v celej republike v rámci Dňa narcisov vyzbieralo a na čo budú peniaze použité, budú publikované v médiách.,“ povedala pri záverečnom hodnotení Anna Štilhamerová.
 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: