Hokejbal opäť ožíva

Apríl 2010 / Prečítané 1817 krát
   Niekoľko generácií športovcov – hráčov hokejbalu dlho spomínalo na najlepšie časy pezinského hokejbalu, keď tomuto športu v našom meste holdovalo skoro 600 aktívnych hráčov. Potom sa hralo skôr mimo Pezinka, tam kde na to boli lepšie podmienky. Všetko sa však zmenilo koncom minulého roka, keď novovzniknutý výbor začal aktívne napĺňať túžbu po tejto dynamickej hre. Sumou viac ako 5300 eur (160 tis.Sk) na nový asfaltový povrch prispelo aj Mesto Pezinok. Sen sa začal však plniť až v sobotu 3. apríla, keď sa tu uskutočnil prvý veľký turnaj. Málokto očakával taký veľký záujem hráčov i stoviek návštevníkov, ktorí si v priebehu prišli pozrieť výborné športové výkony mladších i starších hráčov. Ihrisko otvoril primátor Oliver Solga, ktorý od organizátorov dostal na pamiatku dres s číslom 1.
   Prvého ročníka hokejbalového turnaja starých pánov o Putovný pohár primátora Pezinka sa zúčastnilo šesť družstiev, v ktorých hralo 75 hráčov. Hralo sa systémom každý s každým. Prvé miesto získali modranskí Orly, druhé patrilo Vitamínom Pezinok a na tretej priečke skončil ďalší pezinský účastník – Nový život. Najlepším strelcom bol Švarc, brankárom Ondrejkovič.
   Sme presvedčení, že víťazmi sa stali nielen hráči, ale aj všetci tí, ktorí sa pričinili o znovuvzkriesenie hokejbalu v Pezinku. S hokejbalom súvisí aj ďalšia pozitívna informácia, že Nadačný fond Západoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis v programe Pozitívna energia pre šport 2010 schválil projekt, ktorý predložilo Mesto Pezinok. Grant vo výške 6632 eur bude použitý na mantinely, svetelnú tabuľu, nákup striedačiek, a oplotenie ihriska.
   Realizáciou hokejbalového ihriska sa vytvoria podmienky pre uskutočňovanie športových súťaží, rozvoj rekreačného športu a možnosti aktívneho trávenia voľného času pre ľudí všetkých vekových kategórií.
 
(ra)

Ohodnoťte článok: