Prehliadka folklórnych skupín seniorov

Apríl 2010 / Prečítané 1672 krát
   V sobotu 10. apríla sa uskutočnil v Dome kultúry 3. ročník prehliadky folklórnych skupín Slnko v nás. Podujatia sa zúčastnili dva súbory: FS Obstrléze a FS z Modry - Kráľovej. Pezinskí seniori sa predstavili s vtipne spracovaným scenárom s vysoko aktuálnou témou. Sen o svojej štíhlosti má skoro každý človek a úryvok zo začiatku programu o tom aj hovorí: „Jejdanenky, šak sem ja len mala sen. A jaká sem bola ščasná. A o čem? No o tem, jaká sem bola tenká jako lata a fčúl, sa kuknite, jedno kilo krajšé jak druhé.“ Sen o schudnutí môžeme snívať aj ďalej, ale lepšie je pre zníženie nadváhy aj niečo urobiť, nie len snívať. A to sa týka skoro väčšiny z nás seniorov.
   Už nám dorastajú aj malé speváčky Emka a Karolínka, ktoré v budúcnosti budú posilou pre našu folklórnu skupinu. Scenár programu napísala Kamila Németová, piesne vybrala Mgr. Milada Krejčová a Ing. Jozef Beničák. Réžiu mala na starosti M. Krejčová a na akordeone sprevádzal J. Beničák.
   FS Z Modry – Kráľovej predviedla polhodinový program s tradíciou oslavovania a vítania jari na dedine.
   Súbor tvoria aj detičky, ktoré sa už tiež zapájajú do programu. Účinkujúci sa prezentovali krásnymi krojmi a spevom ľudových piesní.
   Tretia prihlásená skupina zo Šenkvíc sa nemohla podujatia zúčastniť, pretože ochorela polovica členov súboru. Škoda, že pezinské Folklórne divadlo Radosť sa odmietlo prehliadky zúčastniť bez uvedenia dôvodu.
   Ďakujeme za podporu našim sponzorom, bez ktorých by sme toto podujatie nemohli zrealizovať.
   Už teraz začíname pripravovať ďalšie pásmo programov, s ktorým vás, milí Pezinčania, pobavíme na budúcom ročníku.
 
Kamila Németová

Ohodnoťte článok: