Pripomenuli si 50. výročie založenia organizácie

Apríl 2010 / Prečítané 1696 krát
Ocenenie preberá Rudolf Ondrovič   V jedálni Strednej odbornej školy na Komenského ulici sa 27. marca zišli členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu telesne postihnutých v Pezinku. Tradičná marcová výročná členská schôdza bola tentoraz o čosi slávnostnejšia, spojili ju s oslavou 50. výročia vzniku ZO SZTP (pôvodne Zväz invalidov) v našom meste.
   Členstvo v SZTP je dobrovoľné. Pezinská organizácia má momentálne 230 členov, ktorí nie sú len z nášho mesta, ale tiež z okolia. Majú členov aj z Bratislavy a zo Senca. Združujú ľudí s chorobami srdca, pľúc, cievnymi ochoreniami, vozičkárov a telesne postihnutých (po amputácii nôh, so sklerózou multiplex, spastickými paraparézami, poškodením chrbtice a iné). Organizácia poskytuje členom všestrannú pomoc a stará sa o ich spoločenské vyžitie. Organizujú zájazdy, zabezpečujú účasť členov na rekondične-integračných pobytoch, pripravujú tradičné posedenie pri hudbe, jazdu zručnosti pre vodičov. Pravidelne navštevujú výstavu kvetov Flóra v Bratislave, Pohľad na účastníkov výročnej členskej schôdze Foto (mo)Agrokomplex v Nitre, poriadajú výlety do Štúrova a Čierneho Balogu.
   Počas svojej existencie pripravili veľa podujatí, ktoré priniesli členom zábavu, poučenie, nádherné chvíle, pri ktorých môžu zabudnúť na svoje starosti a zdravotné problémy.
   Na výročnej členskej schôdzi nielen hodnotili činnosť, ale hovorili aj o pláne činnosti na tento rok. Pri organizovaní podujatí sa i tentoraz zamerajú na tradičné, u členov obľúbené akcie.
Súčasťou VČS bolo oceňovanie najaktívnejších členov, ktorým odovzdali ďakovné listy a medaily. Účastníkom slávnostnej schôdze sa prihovoril aj primátor Pezinka Oliver Solga.
 
(mo)