Čas prázdnin

Apríl 2010 / Prečítané 1251 krát
   Prázdniny – každý školák vám iste povie, že to je tá najlepšia vec na svete. Jarné, letné, vianočné... čím dlhšie, tým lepšie. Ako ich však stráviť tak, aby ste sa celý deň nenudili? Náš recept znie – tábor. Ten náš sa konal v dňoch 27.2. - 3.3.
   Celé to začalo odchodom z Pezinka v skorých ranných hodinách. Náš cieľ – Krpáčovo, dedinka s krásnym prostredím v blízkosti Banskej Bystrice. O zábavu a dobrodružstvá nebola núdza. Blízky les a ešte stále poriadna vrstva snehu vás dokážu zabaviť na dlhú dobu. Sánkovanie, schovávačka, futbal na snehu, to je len malá ukážka viac, či menej tradičných aktivít.
   Lenže tábory nie sú len o hrách. Tábory sú hlavne o zážitkoch, dobrodružstvách. O dobrodružstvách, akými sú stretnutie s dávnymi bohmi starých Slovanov – Radegastom, Morenou a Vesnou, v boji proti krutej Morene, jej porážke a nakoniec slávnostným vítaním Vesny. Človek by si myslel, že dnešnú mládež niečo takéto už nemôže zaujímať, ale skúste pár netradičných nápadov a uvidíte.
   Ale ako všetko dobré, aj naša malá výprava skončila. To však neznamená, že končíme my. Pred nami leží jar a leto, čo znamená hromadu výletov a výprav do okolitých hôr a lesov a na záver – letný tábor. Popravde, začíname byť zvedaví, čo nás čaká tentokrát.
   A ak by ste mali záujem zistiť to aj vy, radi vás privítame v našej klubovni na Cajlanskej ul. 88, každý piatok o 17.00 na našom večernom čaji. Tešíme sa na vás.
   Ďakujeme Nadácii pre deti Slovenska, ktorá v rámci projektu Hodina deťom finančne podporila našu činnosť od júla 2009 a taktiež sa finančne podieľala na jarnom tábore, za čo jej patrí naša veľká vďaka. 
 
Skauti zo 61. zboru Modrý oblak Pezinok
 

Ohodnoťte článok: