Výstava zrakovo postihnutých umelcov

Marec 2010 / Prečítané 1723 krát
   V minigalérii Domu kultúry v Pezinku bola otvorená výstava diel zrakovo postihnutých ľudí pod názvom Svetlo v tme.
   Výstava prezentuje diela umeleckého krúžku Výtvarné dielne, ktorý vedie talentovaný mladý umelec Martin Dzurek v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých (ÚNSS). „
Výtvarné dielne vznikli v roku 2004. So zrakovo postihnutými výtvarníčkami sa stretávam dvakrát do mesiaca. Aj napriek obmedzeniu alebo poškodeniu zraku ich maľba a sochárstvo zaujali a vytvárajú naozaj originálne diela,“ hodnotí fungovanie krúžku Martin Dzurek.
   M. Dzurek vedie krúžok na Krajskom stredisku ÚNSS v Bratislave už šiesty rok. Prostredníctvom veľkej palety výtvarných štýlov, rozmanitého dostupného materiálu a príjemného odborného vedenia vytvárajú pozoruhodné a hodnotné diela. Krúžok má veľký význam aj vďaka rozvíjaniu zdravej sebareflexie, kreativity a predstavivosti.
   Zrakovo postihnutí umelci sa každý rok snažia o prezentáciu svojich diel či už na Slovensku alebo aj v susedných Čechách.
   Vernisáž výstavy sa uskutočnila 15. marca a vystúpil na nej aj známy slovenský nevidiaci spevák Marián Bango. Pozrieť si ju môžete do 12. apríla.
 
(žt)
 

Ohodnoťte článok: