Premiéra spevohry Takí sme boli

Marec 2010 / Prečítané 1859 krát
Súbor FD Radosť v nových krojoch   Nádherný kultúrny zážitok pripravili členovia Folklórneho divadla Radosť na premiére spevohry Takí sme boli v poslednú februárovú sobotu v pezinskom Dome kultúry. Krásne pesničky za doprovodu harmonikára Mariána Gašparoviča, veselé prekáračky a láskavý humor si získali návštevníkov, ktorí viackrát dali spontánne najavo, že sa im vystúpenie pezinských seniorov páči.
   Predstavenie začalo smutnou spomienkou na nedávno zosnulú aktívnu členku súboru Máriu Grellovú, ktorá začala tento program ešte spolu s nimi nacvičovať, ale žiaľ, jeho uvedenia sa už nedožila. Účinkujúci Marienke poslali symbolický pozdrav do nebies a svoje premiérové vystúpenie venovali práve jej.
Eman Penák a Anton Jedlička   „Spevohra Takí sme boli sú spomienky na vznik a začiatky súboru – samozrejme hyperbolicky..., je v nej veľa veselých príhod, veľa pekných a známych pesničiek, ktoré sa snažíme čo najlepšie zahrať a zaspievať. Naším spoločným cieľom bolo ukázať, že sa na javisku stále zlepšujeme,“ povedala nám šéfka Občianskeho združenia Radosť Mgr. Mária Miškeríková, ktorá je aktívnou členkou súboru.
   Premiérové predstavenie sa vydarilo, určite nikto nebanoval, že si ho prišiel pozrieť osobne. Pokiaľ sa vám naskytne možnosť vidieť ešte toto vystúpenie, iste ju využite, snaživí amatérski herci aj vám urobia radosť.
   Spevohru Takí sme boli s členmi súboru Radosť nacvičil režisér Dr. Kamil Baxa.
 
(mo)

Anka Šavarová (vpravo) v scénke so ženami.Najstarší člen súboru Alojz Sloboda pri sólo speve.

Ohodnoťte článok: