Druhá priečka A. Brata

Marec 2010 / Prečítané 1739 krát
   V sobotu 13. februára sa uskutočnil v Považskej Bystrici 3. turnaj seriálu Slovenského pohára mládežev kategórii mladšieho žiactva.
   Najlepšie z Pezinčanov si viedol Adam Brat (Stolnotenisový klub ZŠ Na bielenisku), ktorý je momentálne na treťom mieste aktuálneho slovenského rebríčka. Suverénne vyhral skupinu a hravo si vo štvrťfinále poradil s Matejom Harabínom z Kežmarku. V semifinálovom zápase podal tiež veľmi dobrý výkon, a hoci prehrával na sety už 2:0, dokázal zmobilizovať svoje sily a zvrátiť stav vo svoj prospech. Víťazstvo znamenalo postup do finále, kde už nestačil na dobre hrajúceho Tomáša Kopányiho z Nových Zámkov. Obsadil tak veľmi pekné druhé miesto.
O deň neskôr sa konali v Malackách Majstrovstvá Bratislavského kraja jednotlivcov v kategóriách mladšie žiactvo a dorast. Adam Brat pokračoval vo veľmi dobrých výkonoch a v kategórii mladší žiaci suverénne zvíťazil, čím si vybojoval titul Majster Bratislavského kraja. Za úspech možno považovať i umiestnenie Matúša Sklenára a Martina Baku v prvej osmičke.
 
(PŽ)

Ohodnoťte článok: