Úspešný turnaj futbalových seniorov

Marec 2010 / Prečítané 2592 krát
   V sobotu 20. februára 2010 sa v priestoroch športovej haly SOU na Komenského ulici uskutočnil prvý ročník zimného halového turnaja „starých pánov“ vo futbale. Organizátorom bolo občianske združenie Old Boys Pezinok a záštitu nad ním prevzala firma ZMOP s.r.o.
   Počas slávnostného nástupu zúčastnených družstiev privítal všetkých účastníkov primátor mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga a zástupca partnera turnaja, firmy ZMOP s.r.o. Ing. Škarupa. Pozvanie na prvý ročník turnaja prijalo celkovo osem mužstiev z Pezinka, Bratislavy, Prašíc, Vinosadov a Hamuliakova.
   V priateľskej a korektnej atmosfére sa napokon do semifinále dostali dva pezinské tímy – Old Boys Pezinok a Drevomaket Pezinok a po jednom tíme z Vinosadov a Prašíc. V prvom semifinále zvíťazili Old Boys Pezinok nad Prašicami 3:1 a v druhom podľahol Drevomarket mužstvu Vinosadov 1:3, no náladu si určite napravil v boji o tretie miesto, v ktorom zvíťazil po remíze 1:1, a 4:2 na pokutové kopy. V samotnom finále zdolali Old Boys Pezinok mužstvo z Prašíc po dramatickom súboji 2:1 a stali sa tak držiteľmi trofeje víťaza prvého ročníka zimného halového turnaja starých pánov v Pezinku. Ocenenia za najlepšie individuálne výkony prevzali: najlepší brankár Martin Ondrovič z Old Boys Pezinok, najlepší strelec Oto Kubica z Vinosadov a najlepší hráč Luboš Urik z Prašíc. Ceny pre najlepších hráčov do turnaja venoval zástupca primátora Ing. Ján Čech. Milým spríjemnením turnaja a zároveň prejavením úcty voči najstarším členom združenia „Old Boys Pezinok“ bol priateľský zápas, ktorý sa v prestávke turnaja uskutočnil medzi dvoma výbermi seniorov Old Boys Pezinok. V zápase, kde o výsledok určite nešlo, napokon zvíťazil 4:0 výber „starších“ seniorov. Najdôležitejším konštatovaním o priebehu turnaja je však skutočnosť, že mimoriadnu spokojnosť nad jeho organizáciou prejavili zástupcovia všetkých zúčastnených mužstiev.
   O týždeň neskôr sa družstvo Old Boys Pezinok zúčastnilo futbalového turnaja starých pánov v Bošanoch pri Topoľčanoch, kde v konkurencii siedmich mužstiev Pezinčania získali najcennejšiu trofej, keď vo finále po remíze 1:1 zvíťazili na pokutové kopy 5:3. Za najlepšieho strelca turnaja bol napokon vyhodnotený Vladimír Kinder, bývalý československý reprezentant, hráč Old Boys Pezinok.
   Organizátori turnaja zároveň ďakujú všetkým sponzorom, spolupracovníkom a všetkým priateľom pezinského futbalu, ktorí prispeli svojím dielom k tomu, že sa tento, pre mnohých „športový sviatok“ v Pezinku uskutočnil.
 
(obp)
 

Ohodnoťte článok: