PŠC Pezinok víťazom Zimného turnaja BFZ

Marec 2010 / Prečítané 2057 krát
   Bratislavský futbalový zväz aj v tomto roku organizoval Zimný turnaj seniorov vo futbale, ktorý bol dobrou prípravou na jarnú časť majstrovských súťaží. V turnaji štartovalo 24 prevažne treťoligových a štvrtoligových tímov, ktoré boli zaradené do troch osemčlenných skupín. Hralo sa na ihriskách s umelým povrchom – v Bratislave na Mladej Garde, Rapide a v Senci na Montostroji.
   Z pezinských mužstiev na turnaji štartoval iba treťoligový PŠC. V skupine C, ktorá sa hrala v Senci, mal za súperov tímy Kráľovej pri Senci, Lozorna, Slovenského Grobu, Viničného, Zohora, Blatného a Modry. Zo siedmich zápasov šesť vyhral a jeden prehral (s Kráľovou pri Senci 3:1). So ziskom 18 bodov a skóre 38:9 sa stal víťazom skupiny a postúpil do semifinále. Štvoricu semifinalistov doplnili Svätý Jur, Rovinka a Kráľová pri Senci. Súperom Pezinka sa stala štvrtoligová Rovinka, ktorá zvíťazila v skupine A. Naši futbalisti vyhrali suverénne 5:2. Vybojovali si tým účasť vo finále, kde ich čakal Svätý Jur, ktorý v semifinále vyradil Kráľovú pri Senci. Naši chlapci urobili úspešne aj rozhodujúci krok, svojho rivala vo finále zdolali 2:1. Za Pezinok skórovali Havrila a Ducký. V zaujímavom a dramatickom zápase Pezinčania po prvom polčase viedli 2:0 a ešte nepremenili pokutový kop, v druhej časti však inkasovali a nakoniec sa obávali o výsledok.
   „ Išlo o kvalitnú zimnú prípravu nášho tímu. Niektorí súperi v turnaji boli zo začiatku slabší, očividne sa však zlepšovali. Mužstvá sa postupne rozohrávali a zapájali do svojich kádrov nových hráčov. Z odohraných 9 zápasov sme iba jeden prehrali, keď sme mali problémy so zložením mužstva. Hralo sa na kvalitnom ihrisku s umelým povrchom a pozitívne hodnotím i to, že pískali dobrí rozhodcovia,“ povedal nám tajomník PŠC Dušan Berzedi.
   PŠC vstupuje do jarnej časti treťoligovej súťaže z prvej priečky. Po jesennej časti mal v tabuľke o bod viac ako druhý Plavecký Štvrtok. 

 
(mo)
 

Ohodnoťte článok: