Z činnosti pezinského klubu Spoločnosti Prometheus

Marec 2010 / Prečítané 1868 krát
   Náš klub Spoločnosti Prometheus uskutočnil v roku 2009 zbierku drobných mincí pre zrakovo postihnuté deti v Levoči. Do dvoch pokladničiek sa vyzbieralo takmer 200 eur. Dialo sa to spôsobom úplne dobrovoľným, nikto od nikoho nič nepýtal, nikto nikoho na nič nenavádzal.
   V marci sme i tento rok venovali Malokarpatskej knižnici dve knihy. Prvá kniha, Protagonisti dejín slobodomyseľnosti od prof. Jaroslava Čelka, predstavuje čitateľom 150 významných osobností ateizmu, panteizmu, deizmu, empirizmu, náboženského skepticizmu atď., ktorí sformulovali pôsobivé i presvedčivé kritické názory o náboženstve a cirkvách. Druhá kniha, ktorej autorom je Štefan Surmánek, upúta veľavravným názvom Klerikalizácia verejného života na Slovensku ako prejav a dôsledok silnejúceho vplyvu katolíckej cirkvi.
   O našich ďalších aktivitách a všeobecne o nás sa dozviete aj na internetovej stránke www.prometheuspezinok.estranky.sk . Tu nájdete aj pokyny a formuláre na poukázanie 2 % z vašich daní Spoločnosti Prometheus, ktorá iba vďaka vašej podpore bude môcť aj naďalej pomáhať občanom, ktorí to potrebujú a budú môcť presadzovať a uskutočňovať humanizmus v našej spoločnosti. Ďakujeme za vašu podporu. Môžete nám i napísať na email: prometheuspk@gmail.com .

 
Spoločnosť Prometheus,  združenie svetských, humanistov Klub Pezinok
 

Ohodnoťte článok: