Na úvod sezóny Jarná cena Pezinka

Marec 2010 / Prečítané 2202 krát
   Spoločnosť IRI AGROGFOREST, a. s. pozýva všetkých Pezinčanov na otvorenie jazdeckej sezóny v areáli Rozálka. Počas tretieho aprílového víkendu, (16.18.4.), sa bude konať podujatie Jarná cena mesta Pezinok.
   Táto akcia bude príjemných spojením dvoch obľúbených disciplín, ktoré už návštevníci Rozálky veľmi dobre poznajú. Jedny preteky budú venované milovníkom westernu, rodea a divokého západu. Budú sa tu totiž konať westernové preteky v drezúrnych aj rýchlostných disciplínach. Už od piatku budú do areálu prichádzať kovboji so svojimi tátošmi, aby počas dvoch dní previedli svoje schopnosti a zabojovali o cenu primátora mesta Pezinok.
   Bude sa súťažiť vo všetkých disciplínach, ktoré toto odvetvie pozná a tie najnáročnejšie zo súťaží sa budú súťažiť dvojkolovo. To znamená, že v sobotu, po odjazdení disciplíny, ešte nespoznáme víťaza, ten bude známy až po druhom, nedeľnom kole. Preto si na preteky v Rozálke rezervujte celý víkend.
   Pripomíname, že westernové preteky sa budú konať na novovybudovanom kolbišti, ktoré bude počas akcie slávnostne otvorené. Hostia a návštevníci areálu budú zasa sledovať preteky z bezpečia novej krásnej tribúny.
   V sobotu 17. apríla budú okrem „westerňákov“ v areáli Rozálka súťažiť aj vyznávači vytrvalostného jazdenia. Jazdci a ich kone prejdú po prírodnom teréne v prostredí krásnych Malých Karpát až 80km. Po určitých úsekoch sa budú priamo pred očami divákov odohrávať veterinárne kontroly, ktoré určia, či je kôň schopný pokračovať v preteku. Pre neregistrovaných jazdcov a kone je počas vytrvalostných pretekov organizovaný verejný tréning, kde si na trase 20 km vyskúšajú náročnosť tejto disciplíny. Po ukončení všetkých súťaží bude nasledovať slávnostné vyhodnotenie, z ktorého si najúspešnejšie dvojice odnesú ceny.
   Na tých, ktorým sa kone mália, čakajú v miniZOO jej starí aj noví obyvatelia, ktorí sa po dlhej zime tešia na návštevníkov areálu, a to najmä deti.
   Podujatie Jarná cena mesta Pezinok vznikla aj vďaka spolupráci s primátorom mesta Pezinok, Mgr. Oliverom Solgom, ktorý odovzdá aj cenu víťazom niektorých súťaží.
 
Mgr. Petra Hašová

Ohodnoťte článok: