Škôlkári sa učili korčuľovať a lyžovať

Marec 2010 / Prečítané 1866 krát
   Na prelome januára a februára deti z Materskej školy na Svätoplukovej ulici absolvovali najskôr korčuliarsky a následne lyžiarsky výcvik. Pod vedením tímu skúseného inštruktora PaedDr. Juraja Hečka zo Športkomplexu Tempo, sa naučili zvládnuť korčule a lyže na výbornú.
Korčuliarsky kurz prebiehal v rozsahu desiatich výcvikových hodín. Na otvorenom zimnom štadióne vo Vajnoroch sa deti hravou formou naučili zvládnuť nielen rovnováhu a chôdzu na korčuliach, ale aj sklz vpred, prekladanie vpred a vzad alebo zmenu smeru a zastavenie.
   Lyžiarsky kurz v trvaní 5 dní prebiehal v stredisku Zochova chata. Deti do strediska denne vozil autobus. Vybavené kompletnou lyžiarskou výstrojou (lyže, lyžiarky, ochranná prilba, teplé oblečenie a rukavice spolu s reflexnou vestou) odvážne zdolali najskôr malý kopček s pásovým vlekom a lanom, neskôr veľký vlek a miestnu zjazdovku. Boli rozdelené do skupín a pod vedením inštruktorov sa prístupnou formou naučili zvládnuť základy lyžovania ako aj zdokonalenie techniky lyžovania.
   Počas výcvikov sme mali priaznivé zimné počasie. Deti si osvojili základy oboch zimných športov a posilnili svoje zdravie aktívnym pohybom v prírode. A nielen to. Deťom sa tieto aktivity tak zapáčili, že svojich rodičov doslova prinútili k ich spoločnému absolvovaniu aj počas víkendov.
   Na jar tohto roku v spolupráci s PeadDr. J. Hečkom pripravujeme aj ďalšiu možnosť výcviku detí, tentoraz v plávaní. Výcvik bude prebiehať v bazéne v Bratislave.
   Touto cestou ďakujeme pani riaditeľke Lýdii Babalovej za jej aktívny záujem o vzdelávanie detí v každom smere, PeadDr. J. Hečkovi a jeho tímu, našim obetavým pani učiteľkám a samozrejme aj rodičom, ktorí tieto výcviky svojim deťom umožnili.
 
Monika Čechová
 

Ohodnoťte článok: